2022 04 19

Parodose RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI bus eksponuojami Ukrainos menininkų darbai

Po ilgos pertraukos grįžtanti tarptautinė statybų paroda „RESTA“ ir kartu vykstanti „BALDAI ir DIZAINO SPRENDIMAI“ paroda kvies lankytojus susipažinti ne tik su rinkos naujienomis, bet ir iš karo siaubiamos Ukrainos į Lietuvą pabėgusių dailininkų darbais.

Tarp parodos „Baldai ir dizaino sprendimai“ ekspozicijų specialioje erdvėje įsikurs ir 5 ukrainiečiai, pristatysiantys savo kūrybos darbus, kuriuose gausu išgyvenimo ir vilties simbolių. Savo kūrybos darbus pristatys menininkė grafikė Natalia Didenko iš Kijevo, menininkas monumentalistas Vlamidimiras Chodakas iš Vinycia, miniatiūrinės tapybos dailininkė Olga Pančuk, iš Lietuvos kilusi ir trylika metų Ukrainoje gyvenanti dailininkė Nomeda Čiurlionytė bei jaunoji menininė Maria Furdas.

„Labai džiaugiuosi šia LITEXPO iniciatyva – į savo organizuojamą parodą pakviesti Ukrainos menininkus. Tai – tarsi oro gurkšnis, įkvėpimas kurti, tikėti šviesesniu rytojumi.“ – džiugesio neslėpė parodoje dalyvaujanti Nomeda Čiurlionytė. Menininkė yra daugelio tarptautinių meno parodų dalyvė, kūrusi vizualinius pasirodymus Anglijoje, Austrijoje bei Vokietijoje. Gyvendama Ukrainoje ji dalyvavo daugelyje parodų ir meno projektų, įkūrė dailės studiją vaikams bei yra Ukrainos dailininkų sąjungos narė.

 

Anot N.Čiurlionytės, dar ne visi į Lietuvą pabėgę menininkai turi jėgų kurti, tačiau savo darbus pristatantys dailininkai vienbalsiai teigia, kad iki šiol sapnuose girdi apie oro pavojų įspėjančias sirenas. Pasak grafikės Natalijos Didenko, karas ją užklupo namuose Kijeve. „Per kelias dienas mano pasaulis susitraukė iki dirbtuvės dydžio. Gyvenimo trukmė buvo pradėta skaičiuoti nuo vienos sirenos gausmo iki kitos.“ Jos grafikos darbuose atsispindintys liepsnų motyvai atliepia tiek tai, kas buvo išgyventa būnant Ukrainoje pirmosiomis karo dienomis, tiek situacijos stebėjimą jau gyvenant saugiai Lietuvoje.

„Mano praeitis lieka Ukrainoje, ten kur namai, kur toliau už laisvę kariauja giminaičiai ir draugai. Žvėrys iš Rusijos nusprendė, kad turi teisę keisti žmonių likimus, atimti gyvybes ir tyčiotis. Bet šviesa visada nugali tamsą,“ – nors ir su ašaromis akyse, tačiau su viltinga šypsena besiruošdama savo darbų ekspozicijai sako miniatiūrinės tapybos dailininkė Olga Pančuk.

Pančuk prieš dvejus metus Ukrainoje atidarė ekologiško dekoro studiją „Exclusiv decor“, kūrė ekologiškus interjero dizaino gaminius. Ji planavo savo verslo plėtrą, tačiau karas jos planus pakoregavo. Persikėlusi į Lietuvą, ji nusprendė grožį ir gyvenimą vaizduoti paveiksluose, kurie užprogramuoja teigiamas mintis ir padeda įveikti neviltį bei skausmą dėl tėvynės.

Ukrainos menininkai kviečia jų darbų ekspoziciją aplankyti balandžio 20 – 23 dienomis vyksiančioje parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai“, kuri šiais metais vyksta kartu su didžiausia statybų paroda Baltijos šalyse RESTA. Ekspozicijos metu patikusius paveikslus lankytojai galės įsigyti tiesiai iš menininkų. Visi darbus eksponuojantys dailininkai neslepia, kad didžioji pajamų dalis gauta už tapybos darbus keliaus į Ukrainą paremti ten kariaujančius tėvynainius.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.