2022 02 21

Pavasarį vienu metu vyks dvi parodos – „Mokykla“ ir „Studijos & Karjera“

Kovo  30-31 d.  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vienu metu dvi dienas šurmuliuos atsinaujinusi švietimo inovacijų paroda „Mokykla  2022” ir tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Karjera & Studijos 2022”.

„Šių parodų tikslinė grupė  yra labai plati:  nuo moksleivių, mokytojų, studentų iki suaugusių ir vyresnių žmonių, kuriems aktualu mokymasis visą gyvenimą arba persikvalifikavimo galimybės. Abi parodos giminingos savo turiniu, todėl šiemet nusprendėme jas organizuoti vienu metu.  Parodoje „Karjera & Studijos“ įvairių amžiaus grupių atstovai  galės pasigilinti į aktualias potemes apie mokymąsi visą gyvenimą bei karjeros planavimą“, – sakė LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė Jolanta Beniulienė.

 Gyvas kontaktas yra žymiai vertingesnis nei nuotolinis

LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė sako, kad žmonės nori bendrauti, siekia  gyvo kontakto. Labai gerai, kad atsirado reglamentavimas, aiškios taisyklės, kaip, esant pandemijai, privalome elgtis, ir gyvenimas juda pirmyn: kino teatrai veikia,  darbas vyksta,  žmonės nenustoja keliauti,  bendrauti, tobulėti. Taip pat vyksta  ir parodos bei renginiai.  Žmonės susitinka, keičiasi idėjomis, mintimis, įkvepia vieni kitus. Betarpiškas bendravimas yra būtinas. Gyvas kontaktas „atrakina”, skatina žmones bendrauti, dalintis patirtimi, naujovėmis ir čia pat priimti sprendimus. Bet kurio sprendimo priėmimą lemia  emocinis fonas ir emocinis vertinimas, gimstantis iš gyvo bendravimo. Galima pasakoti labai daug apie tam tikrų profesijų patrauklumą, bet tol, kol nesutiksi entuziastingo žmogaus, kuris atstovauja tai profesijai, iki galo nesuvoksi  jos žavesio. Juk savo veiklą pristatančio žmogaus akys dega, iš savo profesinės patirties jis gali papasakoti išskirtinių, dažnai nematomų, dalykų, kurie gali sudominti ir uždegti jauną žmogų. Per nuotolį tokių įžvalgų ir emocijų patirti neįmanoma. Tik gyvo kontakto metu galime perteikti savo tikras emocijas, patirtis, įžvalgas. Galime ilgai diskutuoti  apie tokio bendravimo privalumus, tačiau išvada bus viena: gyvas kontaktas yra žymiai vertingesnis nei nuotolinis“,  – įsitikinusi J. Beniulienė.

Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO vadovas Justinas Bortkevičius užtikrino, kad parodų dalyviams bei lankytojams bus taikomi visi saugumo reikalavimai, keliami renginių organizatoriams. Mugės rengėjai valdys lankytojų srautus, salėse bus įrengti srautų matuokliai, kurie leis riboti momentinį žmonių skaičių, visos erdvės bus vėdinamos – oras jose per valandą pasikeis 100 procentų.

Pasaulis keičiasi, o Tu?

„Pasaulis keičiasi, o Tu?”   – retoriškai klausia atsinaujinusios 11–osios švietimo inovacijų parodos „Mokykla  2022”   organizatoriai, kviesdami lankytojus gyvai diskusijai apie iš esmės pasikeitusią švietimo situaciją. Parodos organizatoriai: LITEXPO, Nacionalinė švietimo agentūra, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tiki, kad šias dvi dienas truksiantis švietimo bendruomenės susibūrimas dabar itin aktualus ir reikalingas – jo metu bus pristatyti ir aptarti  esminiai  švietimo pokyčiai.

Parodų „Mokykla  2022” ir „Karjera & Studijos 2022“  projekto vadovė Ernesta Trainytė sakė, jog atsižvelgiant į švietimo aktualijas, šiemet pagrindinė parodos tema taip ir pavadinta – „Pokyčiai”. „Kviečiame švietimo atstovus bei visą mokslo ir švietimo bendruomenę  kartu „prisijaukinti” pokyčius, tobulėti, gauti naujų įžvalgų arba tiesiog turiningai praleisti laiką.  Šiemet dalyvių ir  lankytojų  laukia  daug įdomaus, įtraukiančio turinio: švietimo aktualijos, naujausių ugdymo metodikų, įvairių projektų pristatymai, ekspertų pranešimai, diskusijos, kuriose bus aptariami svarbiausi švietimo pokyčiai,  naujausios tendencijos. Daug dėmesio bus skiriama verslo įmonių ir švietimo bendruomenės bendradarbiavimui, vyks plataus formato diskusijos”.

Parodos dalyviai ir lankytojai turės galimybę gyvai aptarti ir įvertinti taikomas ir siūlomas ugdymo(si) metodikas, naujausias mokymo(si) priemones ir technologijas, sužinoti apie gerosios patirties pavyzdžius mokyklose, kitas švietimo aktualijas bei diskutuoti apie Lietuvos švietimo sistemos ateitį ir reikalingus pokyčius.

Atsinaujinusi paroda –  skirta visiems, ieškantiems karjeros kelio pradžios

Pasikeitus pasauliui, lankytojus kviečia ir visiškai atsinaujinusi tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Karjera & Studijos 2022“.  Viena didžiausių parodos naujovių yra ta, kad ji bus skirta ne tik moksleiviams, jaunimui, ieškančiam savo alma mater bei karjeros kelio pradžios, bet ir studijas baigusiems, profesijas ir specialybes turintiems asmenims,  galvojantiems apie esminius  karjeros pokyčius bei norintiems jų siekti.

Pasak abiejų šių parodų projekto vadovės, parodos  temą padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Dauguma žmonių vis drąsiau renkasi savarankiškas, nestandartines veiklas, keičia profesijas, tad šių metų parodos tikslas – ne tik moksleiviams bei studentams padėti pasirinkti aukštąją mokyklą, bet ir  įvairių amžiaus grupių asmenims patarti, kaip atrasti naujas karjeros galimybes, atsakyti į visus jiems  rūpimus su karjera ir studijomis susijusius klausimus.

Parodos metu dalyviai bei lankytojai galės tiesiogiai pabendrauti su aukštųjų mokyklų atstovais, dalyvauti interaktyviose paskaitose ir įtraukiančiuose  pranešimuose, įvairiose diskusijų grupėse, neformaliuose susitikimuose su mokymo įstaigų bei verslo atstovais, karjeros konsultantais,  žinomomis asmenybėmis, švietimo srities autoritetais.

Lankytojų  laukia daug naujovių ir staigmenų

Pasak organizatorių, tiek vienoje, tiek kitoje parodoje lankytojams rengiama daug naujovių ir staigmenų.  „Parodoje „Mokykla  2022”  šįsyk bus  daug dėmesio skiriama mokytojams.  Mokytojų laukia daug įdomaus turinio, kurį pristatys mūsų partneriai „Spotiself“, Socialinių mokslų kolegija bei bendraorganizatoriai Nacionalinė švietimo agentūra. „Spotiself“ programoje numatytos staigmenos tikrai turėtų patraukti lankytojų dėmesį. Vienas iš siurprizų, kuris laukia mokytojų, –  specialiai jiems skirtas padėkos koncertas, –  naujovėmis džiaugėsi E. Trainytė .  – Paraleliai vyksiančioje parodoje „Karjera ir studijos“ pirmą kartą tiek daug dėmesio bus  skiriama karjeros daliai. Parodos partneris „Kalba.LT“  pakvies lankytojus į influencerių kalvę bei į  jau tapusią tradicine „Unikalusis Aš“ erdvę, kurioje kviestiniai svečiai – žinomos asmenybės – įkvėps lankytojus naujiems iššūkiams ir karjeros pokyčiams. Mūsų siekis –  paversti parodą karjeros planavimo platforma. O pagrindinis tikslas – kad parodoje  apsilankę lankytojai, ieškantys profesinių galimybių, rastų jas tiek per asocijuotas struktūras, tiek per darbdavius, o ypač tose srityse, kuriose šiuo metu  jaučiamas didžiausias darbuotojų trūkumas. Siekiame darbo rinkoje tapti  pagrindiniu tiltu tarp pasiūlos ir paklausos.“

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.