2024 01 23

Pokario keistuolis, tapęs Elvio Preslio numylėtiniu – kels šypseną ir Adventur lankytojams

Pokariu vokiečių orlaivių gamintojo Messerschmitt vardas dar buvo siejamas su neseniai padangėse sąjungininkų pilotams baimę sėjusiais naikintuvais. Po pralaimėto II pasaulinio karo, naciams dirbęs dizaineris ir inžinierius Fritzas Fendas ieškojo kitų produktų, kurias galėtų gaminti jo įmonė. Jo idėją – gaminti transporto priemones, skirtas neįgaliesiems, po savo sparnu priglaudė buvęs karo aviacijos gigantas „Messerschmitt“. Taip Vokietijos gatves išvydo F. Fendo suprojektuoti mikroautomobiliai „Messerschmitt KR200“ arba „kabinos motoroleriai“ (vok. Kabinenrolle), labiau primenantys lėktuvų kabinas ant trijų ratų nei mašiną. Šie triračiai pokario keistuoliai buvo gaminami 1955-1964 metais ir parduodami už maždaug 2500 Vokietijos markių kainą. Šis triratis buvo laikomas greita sėkme. Vien pirmaisiais gamybos metais jų buvo parduota beveik 12 000.

„Messerschmitt KR 200“ sulaukė daugybės gerbėjų Holivude, kai 1958 metais buvo parodytas legendiniame filme „Strictly for Pleasure“, su to meto kino garsenybėmis Tony Curtis ir Janet Leigth. Tačiau didžiausiu šio keisto automobiliuko gerbėju buvo laikomas Elvis Presley. Gerai žinoma istorija, sklandžiusi 1957 metais, pasakoja, kad atlikėjas savo numylėtą turimą „Messerschmitt KR-200“ iškeitė į pustrečios valandos apsipirkimo šėlsmą mėgstamiausiame prekybos centre „Lansky Brothers“, Memfyje, Beale gatvėje.

Išvysti šį pokario keistuolį ir kitus unikalius Vilniaus „Automuziejaus“ eksponatus, patirti kelionę laiku po XX amžiaus motorizacijos istoriją ir išgirsti pikantiškas laikmečio paslaptis bus galima sausio 26-28 dienomis, tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“, Litexpo parodų centro 5 salėje.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.