2024 04 09

Pranešimas: Tvari statyba iš natūralių medžiagų. Šiaudų skydų technologija

Europa tvirtai pasuko savo laivą žaliuoju kursu ir nebesigręžioja atgal. Sunkus biurokratinis aparatas įsibėgėja iš lėto, bet burės jau pakeltos. Daugelyje gyvenimo sričių numatyti kokybiniai pokyčiai, kuriuos visus sieja vienas bendras tikslas – tvarumas. Ne išimtis ir statybų sektorius, kuris turės keistis. Pirmieji įstatymai brėžiantys ribas naujai statybų kokybei jau įsigaliojo Skandinavijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Kitose dar lūkuriuojama, tačiau tai neišvengiamai pasieks visas Europos Sąjungos šalis. Dekarbonizacijai reikia veikiančių sprendimų. Tik ar statybų sektorius tam pasiruošęs?

Viena iš akivaizdžių krypčių – statyba iš natūralių biologinės kilmės medžiagų, kurioms sukurti nereikia didelio kiekio energijos.

Šiaudų skydai – vienas iš profesionalių ir jau patikrintų sprendimų, turinčiu itin mažą CO2 pėdsaką. Tai medinis apkrovas laikantis karkasas su presuotų šiaudų šiltinamuoju sluoksniu. Iš gamyklos į statybvietę atvežami tiksliai pagaminti skydai leidžia pasiekti didelį statybų greitį. Kartu naudojant molio tinką interjere, kuris savo savybėmis puikiai dera su šiaudais, pasiekiamas itin geras vidaus patalpų mikroklimatas – pasyviai reguliuojama santykinė drėgmė, dėl antistatinio molio paviršiaus patalpose mažiau skraido dulkės, o teisingai išnaudojama terminė masė, leidžia sumažinti mechaninės energijos poreikį šildymui ir vėsinimui.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.