2022 03 28

„Žinių ekonomikos forumas“ kviečia pasisemti naujų idėjų erdvėje „Įsikvėpk!“

Kovo 30 dieną parodoje MOKYKLA 2022 „Žinių ekonomikos forumas“ kviečia pasisemti naujų idėjų erdvėje „Įsikvėpk!“. Čia inovatyviausi šalies mokytojai dalinsis savo gerosiomis praktikomis, novatoriškais darbo metodais ir naudingais įrankiais bei patarimais.

Micro:bit‘ų ir literatūros bendrystė

Lietuvių kalba ir literatūra – nėra tik praeitis ar dabartis, tai yra ateities kalba. Literatūra ir programavimas – sudėtingai tarpusavyje derinami dalykai, tačiau gali susijungti micro:bit kompiuteriuko (programavimo plokštės) pagalba. Būtent tuo padės įsitikinti pranešime „Makropamokos su micro:bit: literatūros pamokų klodai ir kodai“ aptariamos literatūros pamokų metu įgyvendinamos idėjos, kuriomis pasidalins „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų 2021” kalbų nominacijos laimėtoja Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos mokytoja Vaida Ambrasaitė.

„Integruotos pamokos skatina mokinius daugiau sužinoti apie literatūrą, kurti, konstruoti ir programuoti. Kitaip tariant, mokiniai gali įsikūnyti į keletą skirtingų vaidmenų: literatūros kritikų, rašytojų, programuotojų, menininkų. Kai micro:bit kompiuteriukas prabyla mokinių sukurtais ir suprogramuotais tekstais, nelieka abejonių – visi skirtingi vaidmenys yra be galo svarbūs, kuriant holistinį pasaulio modelį, jungiantį skirtingas sritis į nedalomą visumą,“- teigia Vaida Abrasaitė.

Kaip kelti STEAM bangas formaliojo ugdymo veiklose?

Nuo metų pradžios šalies STEAM laboratorijose darbuojasi mokytojai ir jų mokiniai. Mokytojai, kurie pasirinko šį bendradarbiavimo kelią jau šiandien siūlo mokiniams išskirtines sąlygas stiprinti praktinius gebėjimus, gerinti pasiekimus, kurstyti kūrybiškumą ir iniciatyvumą, auginti verslumą bei lyderystę ir atrasti kelią į profesinės veiklos lauką. Viena šių mokytojų – „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų 2021” laimėtoja Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė Rasa Žemaitaitienė, pranešime pasidalinsianti patirtimi, kaip Vilniaus licėjaus 139 mokinių kalcio karbonato CaCO3 vištų kiaušinių lukštuose ieškojimai „ridena“ STEAM ugdymo bangą.

Anot Rasos, nuolat kintanti aplinka bei visuomenės poreikiai keičia ir pamokoje keliamus klausimus bei mokinių veiklas formaliajame ugdyme. Dešimtmečiais nekintantis 45 minučių pamokų formatas reikalauja mokytojo profesionalumo bei kūrybiškumo, kad „ridentųsi STEAM banga per pamokų tvarkaraštį“. Organizuodama ir įgyvendindama formalųjį ugdymą Rasa kiekvienoje chemijos pamokoje, kviečia mokinius kartu ieškoti atsakymų į STEAM bangos amžinąjį variklį  ̶  klausimą „Kaip tai veikia?“.

Šie ir dar daugiau vertingų pranešimų Jūsų įsikvėpimui:

Svarstote rašyti vadovėlį, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Doc. Dr. Vilija Dabrišienė iš KTU inžinerijos licėjaus pranešime „Ar vadovėlius rašo rašytojai? Matematikos mokymo turinio kūrėjo pradžiamokslis“ pasidalins patirtimi, kaip rašomos mokomosios knygos.

Antano Vienuolio progimnazijos mokytojos Rasa Jagminė bei Rita Duogytė ir Vilniaus „Spindulio“ mokyklos mokytoja Inesa Jančioraitė Tichomirova papasakos apie novatorišką matematikos mokymo būdą pranešime „Matematika kitaip: Eduten Playground Vilniaus mokyklose“.

Jolita Stapurevičiūtė, dirbanti VGTU inžinerijos licėjuje ir Vilniaus „Minties“ gimnazijoje, pasidalins technologijų pamokų iššūkiais, kuriuos ji mato kaip naujas galimybes, pranešime „Technologijos. Iššūkiai ir galimybės“.

O gal ieškote būdų išsaugoti ir plėtoti kūrybiškumą bei motyvaciją, daugybę metų dirbdami mokytoja (-u)? Pasinaudokite proga išgirsti Snieguolės Bagočienės iš Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos pranešimą „Kūrybiškumo ir motyvacijos šaltiniai dirbant mokytoju“.

Nuotrauka Ingos Juodytės, „Žinių ekonomikos forumo“ iniciatyva „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2021”.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.