2023 03 01

SA.LT parodoje RESTA 2023 dalyvaus su Contech Co-creation stendu

Pastaraisiais metais statybos sektorius susiduria su įvairiais iššūkiais: trūksta kvalifikuotų darbuotojų, statybos brangsta, visame pasaulyje trūksta būsto, klimato kaitos politika keičia nusistovėjusias praktikas. Statybų pramonė privalo į tai reaguoti.

Statybų sektoriaus lyderiai į šiandienos aktualijas reaguoja peržiūrėdami tradicinius statybos metodus ir griebdamiesi inovacijų. Svarbu ieškoti efektyvesnių, tvaresnių projektavimo, gamybos ir rangos būdų, nes technologiniu atžvilgiu statybų pramonė atsilieka nuo kitų ūkio šakų dešimtmečiais, o taip pat yra viena taršiausių pasaulyje.

Išmanioji statyba, daliai atpažįstama Statybos 4.0 pavadinimu, į procesus įtraukia programinę įrangą, informacijos valdymą, naujas medžiagas, robotiką, surenkamąją statybą ir kitas naujas technologijas. Šiam progresyviam reiškiniui statybų sektoriuje dar naudojamas contech terminas. Contech reikalingas tam, kad statybos būtų saugesnės, greitesnės, efektyvesnės, naudotų mažiau resursų ir būtų mažiau taršios, o pastatai geriau tarnautų ir būtų efektyvesni energetiškai, kokybiški, ekonomiški ir darytų mažiau poveikio aplinkai.

Galingam, pastebimam, paveikiam statybų perversmui reikalingos ne tik investicijos, bet ir drąsūs, netipiškai mąstantys tyrėjai, gamintojai, projektuotojai, inžinieriai, rangovai. Ne technologijos, o jas pasitelkiantys žmonės gali padėti spręsti esamas problemas. Tam reikalinga inovatoriams tinkama ekosistema. Ne mažiau svarbu sukurtoms inovacijoms rasti paklausą, jas įveiklinti. Nors šiuo metu visi statybų sektoriaus dalyviai, įskaitant ir tyrėjus, veikia konkurencinėje aplinkoje, bendradarbiavimo, bendrakūrybos ir žinių dalijimosi kultūra gali būti naudinga visoms suinteresuotoms šalims. Pavyzdžiu galėtų būti atviro kodo programos, atvirieji duomenys, mokslo ir verslo sinergija.

„Contech Lithuania“ stende galėsite susipažinti su keliomis statybų sektoriuje populiarėjančiomis technologijomis – virtualios realybės akiniais, 3D spausdinimu ir dirbtinio intelekto sprendimais. Adityvią gamybą stende pristatys startuolis “Strato Group”. Norintieji prisiliesti prie ateities technologijų, galės tą padaryti tikrąja ta žodžio prasme: dalis “Contech Lithuania” stendo bus atspausdinta didžiagabaričiu “Strato Group” sukomplektuotu 3D spausdintuvu, gebančiu gaminti įvairiomis medžiagomis. Užsidėję virtualios realybės akinius, stendo lankytojai galės atsidurti skaitmeniniame realiai egzistuojančio pastato dvynyje, o dirbtiniu intelektu paremta programa pagal jūsų sumanymą, išdėstytą žodžiu, pateiks vizualią statinio versiją.

Kviečiame visus norinčius prisidėti prie Contech Lithuania iniciatyvos ir kartu kurti naują bendrakūrybos ir žinių dalijimosi kultūrą architektūros, inžinerijos ir statybų industrijoje.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.