2018 05 08

Šių metų parodoje „AgroBalt“ – Kinijos verslo delegacijos ir FAO dėmesys Lietuvai

Tradicinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt“ šiemet vyks net du aukščiausio lygio tarptautiniai politiniai forumai: 13-asis Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas „Kinija + 16“ bei Europos Komisijos forumas, susijęs su maisto nuostolių ir švaistymo prevencijos tema. Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras Han Changfu atvyksta su Kinijos verslininkų delegacija, o į politinį Europos Komisijos forumą laukiama atvykstant Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) direktoriaus (José Graziano da Silva) Chosė Graziano de Silva.

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko teigimu, gegužės 24–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje Lietuva turės unikalią galimybę suaktyvinti ekonominį bendradarbiavimą su Kinija bei paskatinti eksportą.

„Lietuvai ekonominis bendradarbiavimas su Kinija yra ypatingai svarbus, tad tikrai daug laiko ir pastangų skyrėme tam, kad forumas „Kinija + 16“ vyktų Vilniuje. Pagal iš anksto formuojamą grafiką, šiais metais forumas turėjo vykti pačioje Kinijoje, tačiau Lietuvos 100-mečio proga pavyko sutarti, kad jis įvyktų Lietuvoje. Dabar jau galime patvirtinti, kad sulauksime didelės Kinijos verslo misijos, taip pat lankysis Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras Han Changfu“, – parodai „AgroBalt“ skirtoje spaudos konferencijoje sakė B. Markauskas.

Ekonominių ir prekybos santykių su Kinija plėtojimas ypač palankus Lietuvos įmonėms eksportuojančioms pieno bei mėsos produktus.

„Tai Lietuvai unikali proga pasirodyti, pristatyti save. Vyks daug dvišalių susitikimų, kurių metu galima aptarti rūpimus klausimus, tai pat mūsų verslininkai turės progą pabendrauti su Kinijos įmonių atstovais ir pristatyti savo produkciją“, – kalbėjo žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

„Kinijos rinka didžiulė ir moki, verslas tai jaučia, tad tikimės, kad po „AgroBalt“ renginių bendradarbiavimas bei eksportas dar labiau suaktyvės.“, – forumo „Kinija + 16“ svarbą pabrėžė ministras. „AgroBalt“ metu Vilniuje taip pat apsilankys delegacijos iš Europos Sąjungos ir Balkanų šalių. Forumo metu visos šalys aptars ne tik svarbius žemės ūkio sektoriaus klausimus, bet ir pasirašys deklaraciją, kuria įsipareigos stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, siekti bendrų inovatyvių sprendimų žemės ūkio srityje ir be abejo skatinti prekybą.

„AgroBalt“ parodos metu vyks dar vienas svarbus forumas, kuriame pranešimus skaitys eurokomisaras Vytenis Andriukaitis ir FAO direktorius José Graziano da Silva (Chosė Graziano de Silva). Kartu su Europos Komisija organizuojamame renginyje šiemet bus kalbama apie maisto nuostolių ir švaistymo prevenciją, ši tema aktuali ne tik Europos Sąjungoje, bet ir visame pasaulyje. FAO duomenimis, maždaug trečdalis viso pasaulyje pagaminamo maisto prarandama arba iššvaistoma.

22-tą kartą organizuojama paroda „AgroBalt“ šiemet po aštuonių metų pertraukos grįžta į parodų ir kongresų centrą „Litexpo“, kuriame, organizatorių teigimu, veiklos ras ne tik verslininkai, bet ir šeimos bei visi besidomintieji žemės ūkiu bei maisto pramone.

„Parodoje dalyvaus per 200 įmonių iš 10 šalių, tad verslui pasiūlysime tikrai daug galimybių. Kartu norime į parodą pakviesti lankytojus, kurių lauks daugybė renginių ir užsiėmimų. Tai ir veislinių gyvulių paviljonas, ir drauge su Europos Komisija pristatomas interaktyvus „Pieno kelias“ ir atrakcijų pilna „Pramogų pieva“. Iš tiesų norime, kad ši paroda į miestą atneštų šventišką nuotaiką ir trims dienoms taptų tikru traukos centru“, – sakė Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.