2019 11 21

Vieta, kur tėvai gali rasti visus atsakymus į jiems rūpimus klausimus

2000 dalyvių, 1250 įvairių renginių, veiklų ir projektų, dešimtys nuropotų kilometrų, šimtai aktualių paskaitų, kuriose žiniomis dalijasi geriausi savo srities profesionalai, tūkstančiai laimingų mamų bei tėčių. Štai tokia trumpa ypatingos, visai šeimai skirtos parodos – renginio „Vaikų šalis“ statistika.

Kaip teigia viena iš renginio organizatorių I. Reimorienė, skaičiuoti būtų galima ir toliau, tačiau ar tikrai viską galima įvardinti tik skaičiais. „Ar įmanoma pamatuoti renginyje įgytų žinių svorį? Pasverti aktualios informacijos vertę? Greičiausiai ne. Lankytojai mūsų interaktyvią parodą jau seniai vadina unikalia. Ir tai anaiptol nėra tušti žodžiai ar saldus pataikavimas. Nuo pat šio renginio sukūrimo siekėme, kad jis turėtų savo filosofiją, šeimoms būtų tikrąją to žodžio prasme reikalingas. Tad dėjome visas pastangas, kad tiek mamos, tiek tėčiai parodoje galėtų įgyti kai ką vertingesnio – rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus pačiais įvairiausiais vaikų auginimo ir auklėjimo klausimais. Tai jie gali padaryti dalyvaudami diskusijose, paskaitose, seminaruose, kuriuose savo patirtimi dalijasi profesionaliausi Lietuvos lektoriai. Norėjosi, kad renginio turinys būtų išties naudingas kiekvienam, kad šeimos galėtų dalintis tikromis savo istorijomis, aptarti problemas, iššūkius, su kuriais susiduria, ir ieškoti jiems tinkamiausių sprendimo būdų“, – teigia pašnekovė.

Šiemet visai šeimai skirta paroda skaičiuoja net 25-erių metų sukaktį. Visi norintys joje apsilankyti tai galės padaryti lapkričio 22-24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

„Vaikų šalies“ organizatorę I. Reimorienę papildo šiųmetėje parodoje vyksiančio dviejų dienų paskaitų ciklo atsakingiems tėvams „Laimingos šeimos akademija“ moderatorius tinklaraštininkas, rašytojas, komunikacijos specialistas bei trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas. Anot jo, „Vaikų šalis“ nuo kitų, į visus šeimos narius orientuotų parodų, skiriasi tuo, kad čia gali sužinoti tai, kas tau išties svarbu. Ne tik sužinoti, bet ir pasidalyti patirtimi, klausti ir gauti atsakymus, diskutuoti, taip pat atrasti bendraminčių. „Tai – interaktyvus ir gyvas renginys apie svarbiausias gyvenimo vertybes – šeimą, meilę ir tarpusavio santykius. Kiekvienais metais einu į parodą, nes galiu sudalyvauti labai naudinguose seminaruose ir paskaitose. Tai tikrai neįkainojama patirtis, sutelkta po vienu stogu, tinkanti visiems skoniams, visiems poreikiams. Man didelė garbė, kad šiemet visas renginio dienas galėsiu ne tik klausytis, kalbėtis, diskutuoti, bet ir būti tų svarbių pokalbių vedėju“, – tvirtina S. Urbonas. Anot jo, į renginį verta ateiti su visa šeima, nes čia sau įdomios veiklos ras tiek mažas, tiek didelis. Visą savaitgalį parodoje netrūks nuotaikingų koncertų, įvairių smagių varžybų bei kūrybinių dirbtuvių visai šeimai.

Semtis žinių, gauti naudingų ir praktiškų patarimų renginyje tikrai bus iš ko – profesine ir gyvenimiška patirtimi dalinsis geriausi savo srities specialistai, tokie kaip vaikų gastroenterologas, prof. dr. Vaidotas Urbonas, vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė – alergologė dr. Indrė Būtienė, edukologė, kontekstinio ugdymo pradininkė, konsultantė švietimo klausimais Lietuvoje, ugdymo įstaigų kūrėja ir knygų autorė dr. Austėja Landsbergienė, psichologė psichoterapeutė, „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė, vaikų psichologė, raidos terapeutė, „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė – Palevičienė bei daugelis kitų. Taigi, už simbolinį mokestį, kiek kainuoja bilietas į parodą, bus galima įgyti neįkainojamos patirties, taip pat eiti į parodoje vykstančius spektaklius bei kino filmus visai šeimai, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, smagiose varžybose ar nuotaikinguose koncertuose.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.