ADVENTUR 2017

ADVENTUR 2017

 • 2017 sausio 20–22 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius, Lietuva.
 • 12300 m2
 • 24787
 • 230

5-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2017

Data: sausio 20-22 dienos

Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo”, 3, 4, 5 ekspozicijų salės

 

 

ADVENTUR – vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. Čia „po vienu stogu“ rasite visus sėkmingo turizmo verslo elementus: gausius atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautus, galimybes užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių.

Parodos ADVENTUR 2017 tema – paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos

Didžiausi kelionių patyrimai, šalies autentiškumo pažinimas yra neatsiejami nuo nacionalinės virtuvės ir vietinio maisto ragavimo. Pasaulyje populiarėjant gastronominiam turizmui, kai keliautojams kulinariniai potyriai vis dažniau tampa kelionės tikslu, paroda ADVENTUR kviečia pasinerti į neatrastų skonių ir kvapų kelionę 2017 metais parodos dalyviai į savo miesto, šalies ar naujos kelionių krypties pristatymą įtrauks gastronominį turizmą, taip skatindami potencialius keliautojus atrasti naujas pažinimo galimybes per maistą.

Kaip didinti turistų srautus išnaudojant gastronominį potencialą šiemet kalbėsime ir pagrindiniame parodos renginyje, skirtame miestų vadovams, vietinio ir atvykstamojo turizmo atstovams, viešbučių rinkodaros vadovams, MIESTŲ FORUME.

Ar cepelinai, šaltibarščiai bei silkė su bulvėmis geriausia, ką gali pasiūlyti Lietuva? Kodėl verta keliauti po Lietuvą ir kokius išskirtinius skonius gali pasiūlyti mūsų regionai? Apie pasaulines gastronomijos tendencijas, Lietuvos virtuvės potencialą, maistą ir keliones kalbės užsienio ir Lietuvos turizmo bei gastronomijos profesionalai MIESTŲ FORUME „Gastronominis turizmas – ar Lietuva turi ir gali”?

Parodos kviestinė viešnia – GRUZIJA

Pirmą kartą parodoje ADVENTUR Gruzija dalyvauja išskirtinėmis kviestinės viešnios teisėmis. Parodoje Gruzija atskleis naujas turistines kryptis, naujas pramogavimo ir aktyvaus laisvalaikio formas savo šalyje.

ADVENTUR STATISTIKA

Pradėta rengti 2013 metais šiemet paroda švęs penkerių metų gimtadienį. Tai sparčiausiai auganti LITEXPO rengiama tarptautinė paroda. Per penkerius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 91 proc., lankytojų skaičius – 52 proc., o dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Pirmojoje ADVENTUR parodoje dalyvavo 11 šalių, 2016 metais – 26 šalys. 2017 metų parodoje dalyvaus 300 dalyvių, kurie pristatys 27 šalis – Baltarusiją, Bulgariją, Estiją, Čekiją, Daniją, Graikiją, Gruziją, Jordaniją, Italiją, Indoneziją, Kiprą, Latviją, Lenkiją, Omaną, Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, Rusiją, Seišelių salas, Singapūrą, Slovakiją, Suomiją, Švediją, Tailandą, Turkiją, Vietnamą, Ukrainą.

ADVENTUR kviečia atrasti Lietuvą

Pastarųjų metų statistika rodo, kad keliauti po savo šalį tapo madinga – populiarėja įdomių vietų sklaida socialiniuose tinkluose, dalijamasi atrastomis įdomybėmis, naujais skoniais, patirtimis. Vietinis turizmas Lietuvoje auga kasmet, o vietiniai turistai sudaro net pusę Lietuvos turizmo rinkos. Šiemet Lietuvą parodoje atstovaus net 50 šalies miestų ir rajonų – Alytus, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Ignalina, Jonava, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kauno miestas ir Kauno rajonas, Kėdainiai, Klaipėda, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Nida, Pagėgiai, Pakruojas, Palanga, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rusnė, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šiauliai, Šilalės rajonas, Šilutė, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Trakai, Ukmergė, Utena, Varėna, Vilkaviškis, Vilnius, Vilniaus rajonas, Zarasai, Žemaitijos regionas.

Parodos temos :

3 salė – PAŽINK LIETUVĄ

 • Miestų turizmas
 • Aktyvus poilsis Lietuvoje
 • Kaimo turizmas
 • SPA, sveikatingumo ir medicininis turizmas
 • Apgyvendinimo paslaugos

4 salė – POILSIAUK AKTYVIAI

 • Pramogų parkai ir laisvalaikio centrai, sporto klubai
 • Turizmo ir sporto inventorius
 • Vandens, ekstremalaus sporto, medžioklės, žūklės inventorius
 • Laisvalaikio transporto priemonės
 • Nauja erdvė „Autentiškoji  Lietuva“ – tai interaktyvioji parodos dalis –  maisto degustacijos, pramogos, konkursai.

5 salė – ATRASK PASAULĮ

 • Poilsinės, pažintinės kelionės į užsienio šalis
 • Individualus turizmas
 • Kruizai, keltų linijos
 • Geležinkelio transporto paslaugos
 • Oro uostai, skrydžių bendrovės
MIESTŲ FORUMAS 2017 „Gastronominis turizmas – ar Lietuva turi ir gali?”
„Adventur” – sparčiausiai augantis „Litexpo” projektas
Kokio skonio yra Lietuva?
ADVENTUR atidaryme bus apdovanoti turizmo sėkmingiausieji
ILGASIS KELIAUTOJŲ PENKTADIENIS
Kviestinė parodos viešnia Gruzija
ADVENTUR 2017 tema – paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos!
Parodoje ADVENTUR – geografijos žinių konkursas moksleiviams ir suaugusiems
Vaikų kambarys
Nauja parodos erdvė – „Autentiškoji Lietuva”
Klaipėda – 2017 metų Lietuvos kultūros sostinė
Namų restoranas „Kacės virtuvėlė” kviečia ragauti, pramogauti ir džiazuoti
Atgal

MIESTŲ FORUMAS 2017 „Gastronominis turizmas – ar Lietuva turi ir gali?”

Ar cepelinai, šaltibarščiai bei silkė su bulvėmis geriausia, ką gali pasiūlyti Lietuva? Kodėl verta keliauti po Lietuvą ir kokius išskirtinius skonius gali pasiūlyti mūsų regionai? Lietuviai išties gali didžiuotis savo kulinariniu paveldu, kuris maloniai stebina ne tik vietinius, bet ir užsienio turistus, reikia tik mokėti tai pristatyti. Apie pasaulines gastronomijos tendencijas, Lietuvos virtuvės potencialą, maistą ir keliones kalbės užsienio ir Lietuvos turizmo bei gastronomijos profesionalai.

Moderatorė: Beata Nicholson, žurnalistė, kulinarė, kulinarinių knygų autorė, TV projekto „Keliauk ir
ragauk.Lietuva“ vedėja

12.30 – 13.00 VAL. REGISTRACIJA, PASITIKIMO KAVA

13.00– 13.05 VAL. RENGINIO ATIDARYMAS
Moderatoriaus įžanginis žodis

Jurgita Kazlauskienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė

13.05– 13.35 VAL.
PASAULINĖS GASTROTURIZMO TENDENCIJOS
RENGINIO SVEČIAS GIL HOVAVA, Izraelio televizijos žvaigždė ir gastronomijos
žurnalistas, kilęs iš vienos labiausiai gerbiamų šeimų žydų pasaulyjeHebrajų kalbos puoselėtojo Eliezer Ben-Yehuda proanūkis.

13.35 – 15.00 VAL. DISKUSIJA „GASTRONOMINIS TURIZMAS – AR LIETUVA TURI IR GALI?”

Temos:
• Pasiūlymai Lietuvai. Kaip burokėlį paversti Lietuvos gastro hitu?
• Ką daryti, kad turistai Lietuvą sietų su geru maistu? Iššūkiai ir galimybės.
• Maistas ir jo tradicijos – sėkmę garantuojantis turinys turistinės vietovės rinkodarai.
• Gastronominiai potyriai Lietuvos kaime.
• Lietuvos kulinarinis paveldas. Kokius gardėsius valgė
Jogaila ir kaip atrodė Bonos Sforcos lazanija?
• Maisto renginiai. Šilutės Žuvienės virimo čempionato sėkmės istorija.

Diskusijos dalyviai:

• Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Valstybinio turizmo
departamento Vietinio turizmo poskyrio vadovė
• Vilma Strumskienė, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos projektų vadovė
• Prof. Dr. Rimvydas Laužikas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto strateginės raidos
prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas, knygos „Lietuvos istorinė virtuvė” autorius.
• Rasa Kmitienė, Šilutės turizmo informacijos centro direktorė
• Sigitas Žemaitis, vieno geriausių Baltijos šalyse restoranų „Sweet root“ (ketvirta vieta
pagal White guide –įtakingiausią Skandinavijos restoranų gidą) šeimininkas.
• Vytaras Radzevičius, žurnalistas, keliautojas, kulinarinės knygos „Pasaulio puodai” autorius

Atgal

„Adventur” – sparčiausiai augantis „Litexpo” projektas

Pradėta rengti 2013 metais šiemet paroda švęs penkerių metų gimtadienį. Tai sparčiausiai auganti LITEXPO rengiama tarptautinė paroda. Per penkerius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 91 proc., lankytojų skaičius – 52 proc., o dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Pirmojoje ADVENTUR parodoje dalyvavo 11 šalių, 2016 metais – 26 šalys. 2017 metų parodoje laukiama 300 dalyvių iš 29 šalių. Tame skaičiuje net 50 Lietuvos miestų ir miestelių.

Atgal

Kokio skonio yra Lietuva?

Didžiulis avilys su mediniu, lubas siekiančiu koriu, medaus spalvos ir lietuviškų pievų vaizdai, – į tokį „saldų“ stendą parodos „Adventur 2017” lankytojus kvies Valstybinis turizmo departamentas, įsikursiantis 3 parodos salėje „Pažink Lietuvą”.

Turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ šiais metais kviečiama ragauti pasaulio ir Lietuvos. O kad yra ko ragauti, savo stende parodys ir Valstybinis turizmo departamentas. Garsūs Lietuvos virtuvės veidai: Alfas Ivanauskas, Beata Nicholson, Vytaras Radzevičius ir Bilas Šapiro pristatys savo patiekalus, kviesdami paragauti, kokio skonio Lietuva yra kiekvienam iš jų, kasdien išsikeldami sau iššūkį panaudoti vis kitokį lietuvišką produktą.

Sausio 20 dienos, penktadienio tema – kruopos ir medus, sausio 21 dienos, šeštadienio tema – silkė ir medus, sausio 22 dienos, sekmadienio tema – burokėlis ir medus.

Atgal

ADVENTUR atidaryme bus apdovanoti turizmo sėkmingiausieji

Pernai metų pabaigoje Valstybinis turizmo departamentas paskelbė 30 turizmo specialistų ir nacionalinių turizmo asociacijų atrinktų nominantų į 10 apdovanojimų „Turizmo sėkmingiausieji”. Tai tie, kurie 2016 metais stebino, pas kuriuos plūdo turistai ir kurie buvo patys ryškiausi turizmo srityje. Nugalėtojai renkami viešu balsavimu. Ar jūsų balsas jau yra tarp 7 tūkstančių, atiduotų už 2016 metų turizmo sėkmingiausiuosius? Balsavimas vyksta iki sausio 15 dienos www.turizmosekmingiausieji.lt. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2017“ atidarymo metu sausio 20 d., 10 val., konferencijų salėje 5.1.

Atgal

ILGASIS KELIAUTOJŲ PENKTADIENIS

Pirmą kartą paroda ADVENTUR kviečia lankytojus pramogauti, atrasti pasaulį ir pažinti Lietuvą ilgiau. Penktadienį paroda veiks iki 20 val.

Atskira pramoginė programa lankytojams 4 salėje „Autentiška Lietuva“: kartu su DJ Saga ir Vilniaus miesto folkloro ansambliais „Nalšia”, „Radasta”, „Poringė”,”Virvytė” lankytojai kviečiami į akciją „Visa Lietuva šoka”. Renginio vedėja Loreta Sungailienė

Atgal

Kviestinė parodos viešnia Gruzija

Lietuvą su Gruzija sieja daug dalykų, tai ir abipusė broliška simpatija, ir balsavimas vieniems už kitus „Eurovizijos“ dainų konkurse, meilė Gruzijos gamtai ir mineraliniam vandeniui „Boržomi“. Pirmieji Gruzijos ir Lietuvos ryšių paminėjimai užfiksuoti jau XV amžiuje. Tačiau ar gerai pažįstame vaišingąją Gruziją iš tiesų? Pirmą kartą parodoje ADVENTUR Gruzija dalyvauja išskirtinėmis kviestinės viešnios teisėmis. Parodoje Gruzija atskleis naujas turistines kryptis, vilios naujomis pramogavimo ir aktyvaus laisvalaikio formomis savo šalyje. Kviečiame pažinti Gruziją iš arti parodoje ADVENTUR, 5 salėje.

Atgal

ADVENTUR 2017 tema – paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos!

Parodos ADVENTUR 2017 tema – gastronominis turizmas. Keliautojams kulinariniai potyriai vis dažniau tampa kelionės tikslu. Tačiau ragavimas – ne tik vietos patiekalų skoniai, ragaujame ausimis, akimis ir širdimi. Šitaip surinkti įspūdžiai išjudina vidines ir išorines mūsų asmenybės ribas, moko mus atvirumo. Mūsų šalis turi daugiau nei 3 tūkstančius autentiškų patiekalų, įdomiausius ir unikaliausius bus galima paragauti parodoje ADVENTUR, 3 salėje „Pažink Lietuvą“ ir 4 salėje „Autentiška Lietuva, na o 5 salės „Atrask pasaulį“ dalyviai siūlys ne tik ypatingas kelionių kainas, bet ir susitikimus su garsiais keliautojais, patiekalų degustacijas ir gastronominius turus po pasaulį.

Atgal

Parodoje ADVENTUR – geografijos žinių konkursas moksleiviams ir suaugusiems

Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kviečia dalyvauti Geografijos žinių konkurse „Paragauk pasaulio. Paragauk Lietuvos“. Pirmajame konkurse, kuris Lietuvos moksleiviams buvo surengtas pernai metų parodoje ADVENTUR, dalyvavo daugiau nei 200 mokinių iš visos Lietuvos.

Šiemet konkursas vyks pirmąją parodos dieną, sausio 20 d., konferencijų salėje 5.1. nuo 11.30 iki 18.30 val. Suaugusiems šis konkursas yra rengiamas pirmą kartą, o jo organizatoriai tikisi, kad geografijos žinių patikrinimas taps nacionaliniu.

Daugiau informacijos apie Geografijos žinių konkursą ir dalyvių registraciją www.geografija.lt

GEOGRAFIJOS ŽINIŲ KONKURSO ORGANIZATORIUS

Lietuvos geografijos mokytojų asociacija

 

PARTNERIAI :

VTD
LITEXPO

DRAUGAI :

RADAILIŲ dvaras (Klaipėdos raj.)
PALIESIAUS dvaras (Ignalinos raj.)
COMFORT HOTEL LT ROCK‘N‘ROLL VILNIUS
CONGRESS AVENUE (Vilnius)
GRADIALI (Palanga)
PALANGA SPA DESIGN (Palanga)
HOFF (Kaunas)
EGLĖS SANATORIJA (Birštonas)
VANAGUPĖ (Palanga)
Skrydis ORO Balionu (Birštonas)
Hotel MICHAELSON
RYANAIR
Žurnalas NATIONAL GEOGRAPHY
VERSLO ŽINIOS
LUKLA
ATOSTOGŲ PARKAS
SODYBA VIRINTA

 DOVANOS IR SUVENYRAI :

RASEINIAI
KAIŠIADORIŲ KRAŠTAS
MOLĖTAI
IGNALINA
PLUNGĖ
KĖDAINIAI
PRIENAI
ROKIŠKIS
PAGĖGIAI
RADVILIŠKIS
VILNIUS GO
ALYTUS

Atgal

Vaikų kambarys

Parodos 5 salėje „Pažink pasaulį” šiemet vaikus burs, linksmins ir pramogauti kvies „Linksmojo lagamino” komanda.

Atgal

Nauja parodos erdvė – „Autentiškoji Lietuva”

4 salėje lankytojus šiemet pasitiks „Autentiškoji Lietuva”. Parodos organizatoriai neabejoja, kad ši erdvė vilios daugiausia lankytojų.  Čia bus galima leistis į gastronominę kelionę po Lietuvą, ragauti autentiškų, tautinio paveldo patiekalų bei gėrimų. Čia vyks susitikimai su keliautojais, koncertai, pramoginiai renginiai. Sekmadienį „Autentiškos Lietuvos” erdvėje įsikurs vaikų amatų miestelis, o socialinės platformos We Love Lithuania atstovai apdovanos Lietuvos fotografijų konkurso nugalėtojus.

Atgal

Klaipėda – 2017 metų Lietuvos kultūros sostinė

Žinią apie Lietuvos 2017 metų kultūros sostinę Klaipėdą – neužšąlantį kultūros uostą, visus keturis metų laikus atvirą kūrybinėms iniciatyvoms ir žingeidiems turistams „Litexpo“ salėse skleis paslaptingieji smilgininkai. Pristatydama kultūrinių renginių programą „Neužšąlantis kultūros uostas“ Klaipėda kviečia bendruomenę savo kūrybinėmis iniciatyvomis tapti tikraisiais ledlaužiais, laužančiais abejingumo, skepsio, nepasitikėjimo ar uždarumo ledus, skatina vėl atrasti kultūrą.

Atgal

Namų restoranas „Kacės virtuvėlė” kviečia ragauti, pramogauti ir džiazuoti

Pirmasis Lietuvoje namų restoranas, jūros gėrybių ir kitų skanumynų rojus, sulaukęs didžiausias klientų simpatijų, nustebinęs maisto blogerius ir, galiausiai, Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimuose „Metų paslaugos“ įvertintas, kaip „Patraukliausias kaimo turizmo objektas Lietuvoje“, trims dienoms persikelia į Vilnių! Sausio 20-22 dienomis, parodoje „Adventur 2017“, jis džiugins savo esamus draugus ir kvies susidraugauti visus vilniečius bei miesto svečius. Savo firminius patiekalus „Kacės virtuvėlės“ šeima ruoš  „Litexpo“ rūmų 4-je salėje. 

Virtuvės šeimininkei Jurgitai talkins jos sūnus Radvilas, nebe pirmus metus dirbantis geriausiuose Vilniaus restoranuose. Svečius pasitiks, gėrimus pilstys ir su svečiais linksmai bendraus mūsų šeimos vyras Arūnas. Į parodą atėjusius vaikučius linksmins kūrybingoji dukra Ugnė, o mažasis Nikolas ,kaip visada, visus užkrės gera energija ir pozityvumu.

Parodoje bus galima įsigyti „Kacės virtuvėlės“ pasididžiavimų, – tikroje medinėje rūkykloje, ant alksnio ir kadagio išrūkytų skumbrių bei pečiuje keptų, miduje karamelizuotų „Jadzės“ burokėlių su nuostabiomis sėklutėmis.

„Kacės virtuvėlės” šeimininkai žada, kad „visos parodos metu maistą kursime kartu. Kūrybinių dirbtuvių metu atskleisime kai kurias mūsų virtuvės gudrybes, pamokysime kaip „Kacės virtuvėlės“ patiekalus pasidaryti namie, papasakosim mūsų šeimos kulinarines istorijas.”

„Taip pat padžiazuosime su smėliu, klausysimės mūsų geriausių draugų koncertų. Jus pralinksmint sutiko dainininkas Vladas Kovaliovas ir džiazo korifėjas Vytautas Labutis, ilgamečiai projekto „Smėlio džiazo“ scenos partneriai.”

Laukia ir netikėtas debiutas, – projekto „Smėlio džiazas” sumanytoja ir siela Jurgita Minderytė Motiekaitė pieš ne tik su smėliu, bet ir kurs gyvus piešinius iš prieskonių.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.