Prisijungti

Registruotis

Login

Register

ARTVILNIUS’22
 • 2022 spalio 7–9 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.

  Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“

  Didžiausia ir seniausiai veikianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė Rytų ir Šiaurės Europoje, „ArtVilnius“ jau 13-ą kartą grįžta į parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ ir vyks spalio 7–9 dienomis.

  Meno mugė „ArtVilnius“ per savo trylikos metų veiklos laikotarpį kokybiškai išaugo ir nėra vien tradicinė galerijų meno mugė. Renginio organizatoriai daug dėmesio skiria Baltijos šalių rinkai aktyvinti, meno ir verslo sinergijai, kontaktams megzti, renginio išskirtinumas ir veikla regioniniu atžvilgiu suformavo nuolatinę ir stiprią meno institucijų, galerijų, menininkų, kolekcionierių ir verslo partnerių bazę.

  „ArtVilnius“ turinys yra išskirtinis kitų aplink veikiančių tarptautinių mugių kontekste. Pabrėždami meno edukacijos svarbą, kasmet lankytojus supažindiname su pasaulinio garso projektais ir menininkais bei idėjomis tiek analogų Rytų ir Šiaurės Europos mugėse neturinčioje Projektų zonoje, tiek skulptūrų, instaliacijų parodoje „Takas“. Mugės metu organizuojame diskusijų, paskaitų, pokalbių programą ir kitus papildomus renginius“, – teigė meno mugės vadovė ir Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė.

  Tema – ekologija, dėmesys instaliacijai ir skulptūrai

  „ArtVilnius’22“ tema – ekologija ir specialus dėmesys bus skiriamas instaliacijos ir skulptūros žanrams. Šią temą pasiūlė šiemet mugės nekomercinę Projektų zoną pakviestas kuruoti garsus šiuolaikinio meno kuratorius ir rašytojas Valentinas Klimašauskas, kuris yra vienas iš 14-osios Baltijos šiuolaikinio meno trienalės ŠMC kuratorių, o 2019 m. kartu su Inga Lāce kuravo Latvijos nacionalinį paviljoną Venecijos bienalėje.

  Ekologijos tema ir dėmesys instaliacijos ir skulptūros žanrams atsispindės visame „ArtVilnius’22“ kontekste, tiek galerijų, tiek projektų zonos, tiek diskusijų programoje.

  „ArtVilnius’22“ programa

  Kasmet „ArtVilnius“ dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15–20 šalių. Norinčiųjų dalyvauti mugėje galerijų paraiškas peržiūri ir atrenka iš meno kritikų ir meno rinkos ekspertų sudaryta vertinimo komisija, taip užtikrinant mugėje esančių galerijų profesionalumą. Mugę kasmet aplanko apie 23 tūkst. lankytojų, renginys labai plačiai nušviečiamas tiek Lietuvos, tiek užsienio žiniasklaidoje. „ArtVilnius’22“ jau 13-ą kartą vyks didžiausiame Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centre „Litexpo“, trijose pagrindinėse salėse bei lauke, iš viso apimdamas 12 000 kv. m plotą.

  Tradiciškai lankytojus kvies skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“, kurios vairą šiemet jau antrą kartą perims kuratorius Vytenis Burokas – menininkas, vienas iš parodos „JCDecaux premijos“ kuratorių, Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros dėstytojas.

  „ArtVilnius’22“ metu iš tarptautinių meno ekspertų sudaryta komisija ir lankytojai išrinks geriausius mugės dalyvius: galerijas, menininkus ir kūrinius. Interaktyvioje LRT studijoje vyks meno diskusijos, paskaitos ir pristatymai, pradedantiems meno kolekcionieriams bus pristatytas Jaunojo kolekcininko stendas. Į turus po mugę kvies menotyrininkai, o negalintieji apsilankyti „Litexpo“ po mugę galės pasivaikščioti 3D virtualiame ture.

  Daugiau informacijos rasite mugės interneto puslapyje www.artvilnius.com/lt.

  „ArtVilnius’22“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“, ypatingasis partneris – „Lewben“.

  Turite klausimų?

  Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

  Parašykite mums

  Gaukite naujienas pirmi

  Gauti informaciją apie naujausius renginius, parodas ir kitas naujienas

  Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų „Privatumo politikoje" aprašytomis taisyklėmis

  ×

  Turite klausimų?

   Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.