Prisijungti

Registruotis

Login

Register

ARTVILNIUS’22
 • 2022 spalio 7–9 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.

  Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’22“

  Spalio 7-9 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks didžiausia bei seniausiai veikianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė Rytų ir Šiaurės Europoje „ArtVilnius’22“. Kasmet „ArtVilnius“ dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15-20 šalių, mugę aplanko apie 23 tūkst. lankytojų.

  „ArtVilnius’22“ tema – ekologija, ypatingą dėmesį skiriant instaliacijos ir skulptūros žanrams. Šiųmetinės mugės viešnia – Ukraina, kurios menininkų kūryba bus pristatyta įvairiuose „ArtVilnius’22“ segmentuose.

  „ArtVilnius“ – ne tik galerijų meno mugė, kurioje pristatomi įvairūs meno žanrų kūriniai – tapyba, skulptūra, instaliacijos, grafika, fotografija, performansai ir kt., – mugės organizatoriai daug dėmesio skiria ir Baltijos šalių meno rinkos aktyvinimui bei edukacijai, lankytojai supažindinami su pasaulinio garso menininkais ir projektais, organizuojamos paskaitų programos bei kiti edukaciniai renginiai.

  Be pagrindinės galerijų programos, „ArtVilnius“ kasmet įrengia Projektų zoną, kurioje specialiai mugei sukurtus projektus ir ekspozicijas pristato meno institucijos bei garsūs menininkai iš Lietuvos ir užsienio. Šiemet Projektų zonoje bus pristatytas Valentino Klimašausko kuruojamas projektas, veiksiantis kaip galimybė kartu su kviestiniais tarptautiniais instituciniais partneriais ir menininkais sukurti laikiną utopinį urbanistinį meno bei muziejų mikrokvartalą. Mugės erdvėse vyks ir tarptautinė skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“ (kuratorius Vytenis Burokas), kurioje kasmet atrenkama apie 30 individualių menininkų kūrinių.

  „ArtVilnius’22“ metu sudaryta tarptautinė meno profesionalų komisija ir lankytojai išrinks geriausius mugės dalyvius – galerijas, menininkus bei kūrinius. Interaktyvioje LRT studijoje vyks diskusijos, paskaitos ir pranešimai įvairiomis meno temomis.

  Lankytojai turės galimybę dalyvauti menotyrininkų vedamose ekskursijose po mugę, o vėliau ir virtualiame 3D ture. Penktadienį užsivėrus „Litexpo“ durims mugės svečiai kviečiami į Vilniaus miesto galerijas ir meno institucijas, kur iki 23 val. vyks Vilniaus miesto galerijų festivalis „Art After Hours“.

  „ArtVilnius’22“ organizatorius – Lietuvos meno galerininkų asociacija. Mugės vadovė – Diana Stomienė. „ArtVilnius“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“, ypatingasis partneris – „Lewben“.  Daugiau informacijos rasite mugės interneto puslapyje www.artvilnius.com/lt.

  Turite klausimų?

  Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

  Parašykite mums

  Gaukite naujienas pirmi

  Gauti informaciją apie naujausius renginius, parodas ir kitas naujienas

  Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų „Privatumo politikoje" aprašytomis taisyklėmis

  ×

  Turite klausimų?

   Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.