BALTTECHNIKA 2022

BALTTECHNIKA 2022

 • 2022 spalio 19-21 d.
 • Darbo laikas

  Spalio 19-20 d.  10.00-17.00
  Spalio       21 d.  10.00-16.00

 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.

Tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda BALTTECHNIKA 2022 yra vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje. 

Misija – pristatyti šalies inžinerijos ir technologijų pramonės įmones, jų pasiekimus ir potencialą specialistams ir plačiajai visuomenei, paskatinti užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp verslo ir mokslo institucijų, tradicinės pramonės, inovatorių, startuolių. 

Akcentas – inžinerijos ir technologijų industrija, apimanti pažangios gamybos sprendimus, gaminius ir inovacijas. Dėmesys bus teikiamas transporto, mobilumo, atsinaujinančių išteklių, tvarumo temoms, išmaniosios gamybos sprendimams, tokiems kaip robotizacija, skaitmeninimas, dirbtinis intelektas ir kt.

Parodos pagrindinis tikslas – prisidėti prie inžinerinės pramonės ir technologijų sektoriaus tvaraus augimo Lietuvoje!

 

Renginiai:

 • „Making Industry 4.0 Real“ konferencija, kurioje pristatoma pramonės atstovų geroji patirtis ir praktiniai verslo pavyzdžiai, žengiant transformacijų keliu. Organizatoriai: LINPRA kartu su Asociacija INFOBALT ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais AHK. Programa čia: industry40.lt.
 • B2B verslo kontaktų renginys Lietuvos ir užsienio pramonės atstovams – REGISTRACIJA.
 • EIT Open Day Lithuania konferencija. Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA kartu su EIT Manufacturing kviečia gamybos ir inovacijų įmonių atstovus susitikti renginyje, kuriame aptarsime, kaip pasiruošti ateities pramonės veikloms, kokių žinių reikės organizacijoms, kokie įgūdžiai padės užtikrinti tvarią ir skaitmeninę ateitį gamyboje ir ne tik. Daugiau informacijos čia.
 • „Skaitmeninė pramonės transformacija – misija (ne)įmanoma”. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų drauge su partneriais organizuojamas rengiys gamybos įmonėms, kuriame bus pristatomos skaitmeninės transformacijos galimybės, tarptautinės ir nacionalinės finansavimo iniciatyvos bei naujai parengtas „Suminis pramonės skaitmenimo indeksas 2022”. Programa ir registracija: ADMA TranS4MErs: „Skaitmeninė pramonės transformacija – misija (ne)įmanoma” (cci.lt).

 

(NAUJIENA) Inovacijų agentūra pristato Inovacijų sala –  tai speciali parodos kviečianti apžiūrėti inovatyvius gaminius bei sprendimus, kurie būtų įdomūs tiek  profesionalams, tiek  plačiajai visuomenei. Šioje ekspozicijoje dalyviai pristatys, o lankytojai – pamatys, išbandys ir pačiupinės Lietuvoje gimusias inovacijas ir technologijas.

 

Tapkite svarbiausio inžinerinės pramonės renginio Lietuvoje dalimi!

 

Bendraukime:

balttechnika@litexpo.lt

Projekto vadovė

Eglė Puodžiūtė

+370 631 37027

e.puodziute@litexpo.lt

Pardavimų vadybininkė

Vilma Varnagirytė

+370 698 21 581

v.varnagiryte@litexpo.lt

 

ORGANIZATORIUS

 

PAGRINDINIS PARTNERIS

 

PARTNERIAI

INFORMACINIS PARTNERIS

 

BILIETUS PLATINA

 

PARODOS DRAUGAS

 

Parodos renginiai

Išvalyti filtrus
2022-10-21 10.00-10.45

End-point industrial automation with AR/MR solutions from Teamviewer, Frontline Platform. Pranešimas vyks anglų kalba.

Pranešėjas - Alla Cherkay, head of AR/MR Frontline solutions for EE&Nordics at Teamviewer
Organizatorius - "SUFRA" UAB

Vieta: Prezentacijų erdvė 5.5 salėje

2022-10-21 12.00-12.45

3D e-pardavimų konfigūratorius. Kaip sukurti internetinį konfigūratorių, kad pralenkti konkurentus, sumažinti išlaidas ir efektyviai plėtoti savo verslą.

Pranešėjas - Dr. Arūnas Urbšys, IN RE, UAB Projektų vystymo direktorius

Vieta: Prezentacijų erdvė 3 salėje

2022-10-21 13.00-13.45

Configure, Price, Quote. Quote faster than your competitors - cut complexity out of the sales-to-manufacturing process. Pranešimas vyks anglų kalba.

Pranešėjas - Piotr Krzysztoporski, Vice President at MINDBOX

Vieta: Prezentacijų erdvė 3 salė

2022-10-21 14.00-14.45

Tarptautinės sankcijos: rizikos ir jų valdymas / Chaoso aplinka – kaip sutartys gali subalansuoti santykius su partneriais.

TGS Baltics
Asocijuotoji partnerė Indrė Barauskienė
Asocijuotasis partneris Marius Brasiūnas

Vieta: Prezentacijų erdvė 3 salėje

2022-10-21 15.00-15.45

Sap digital manufacturing cloud - covering discrete and process manufacturing

Pranešėjas - Ruslan Aliev, Senior SAP PP/QM Consultant

Vieta: Prezentacijų erdvė 3 salėje

Lietuvos pramonės atstovų žinutė: mus gali išgelbėti inovacijos ir automatizavimas
Atgal

Lietuvos pramonės atstovų žinutė: mus gali išgelbėti inovacijos ir automatizavimas

Po trejų metų pertraukos Vilniuje vėl vyks didžiausia Baltijos šalyse specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika“. Jos dalyviai sako, kad investicijoms į inovacijas nėra blogo laiko, o Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) vadovas Darius Lasionis tvirtina – vienas efektyviausių būdų spręsti iššūkius, su kuriais susiduria pramonė, – procesų automatizacija, skaitmenizacija ir robotizacija.

 

Ne tik paroda, bet ir konferencija

Spalio 19–21 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti paroda planuoja pritraukti apie 2 tūkst. specialistų iš visos Europos. Jie turės galimybę ne tik susipažinti su pramonei aktualiomis inovacijomis, bet ir dalyvauti konferencijoje „Making Industry 4.0 Real“, kurią organizuoja LITEXPO partnerė  LINPRA kartu su Lietuvos skaitmeninių technologijų sektoriaus asociacija „Infobalt“ ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais AHK.

Pasak LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovės Jolantos Beniulienės,  planuojant „Balttechnika 2022“ buvo atsižvelgta į tai, kad dabartinė ekonominė ir geopolitinė situacija skaudžiai veikia pramonę ir kelia daug klausimų dėl šio sektoriaus ateities vizijos, todėl verslo atstovams ir sprendimų priėmėjams reikia ne tik informacijos apie konkrečius techninius sprendimus, bet  ir naujų tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybių, kontaktų plėtros, naujovių ir žinių.

„Verslui reikia ne tik susipažinti su naujomis technologijomis, bet ir gauti žinių, padedančių geriau suprasti situaciją ir priimti sprendimus, išgirsti gerosios praktikos pavyzdžių, padiskutuoti su savo srities profesionalais ir pamatyti, kad kiekvienas sunkmetis atveria galimybes. Pavyzdžiui, anksčiau Vakarų Europos įmonės kontaktų verslo plėtrai ieškodavo Rusijos platybėse, o dabar vis dažniau jų žvilgsniai krypsta į Baltijos šalių rinkas. Svarbu žinoti, kaip panaudoti šias aplinkybes“, – tvirtino J. Beniulienė.

Anot jos, atnaujintas bendradarbiavimas su LINPRA ir konferencijos „Making Industry 4.0 Real“ integravimas į parodą padės sukurti trokštamą įvairiapusę naudą dalyviams, kurie galės ne tik susipažinti su inovacijomis, bet ir pasisemti reikalingų žinių.

LINPRA vadovo Dariaus Lasionio teigimu, į artėjančios parodos kontekstą šį rudenį po kelerių metų pertraukos grįžtančios konferencijos pagrindinė tema bus apie tai, kaip technologinė transformacija gali padėti didinti pramonės atsparumą ir tvarumą.

„Pastaraisiais metais šis klausimas yra Europos politinėje darbotvarkėje ir tampa vis aktualesnis praktikoje. Tad pagrindinėje konferencijos sesijoje dalyviai išgirs pranešimą bei diskusiją apie pramonės tvarumo tendencijas Europoje ir Lietuvoje. Paralelinių sesijų metu įmonės pasidalys savo transformacijos patirtimi ir įgyvendintais sprendimais“, – apie parodą papildysiančios konferencijos programą kalbėjo LINPRA vadovas.

Jo teigimu, atsinaujinęs LITEXPO ir LINPRA bendradarbiavimas parodą „Balttechnika 2022“ pavers bene svarbiausiu tokio dydžio inžinerinės pramonės metų renginiu Lietuvoje, pasižyminčiu įvairiapusišku turiniu, aktualiu tiek Lietuvos pramonės ekosistemos dalyviams ir specialistams, tiek plačiajai visuomenei.

 

Dėmesys Lietuvoje kuriamoms inovacijoms ir kvietimas jaunimui

Siekdami akcentuoti vietinių inovacijų kūrėjų pasiekimus, o kartu sudominti jaunimą inžinerinių inovacijų kūrimo potencialu ir paskatinti studijuoti technologinės pakraipos mokslus, šiais metais parodos organizatoriai pirmą kartą jos istorijoje atskirą parodos dalį dedikuos lietuviškoms pramonės inovacijoms. Jos bus pristatomos LITEXPO 3-ioje salėje įsikursiančioje „Inovacijų saloje“, kurioje bus eksponuojami išskirtinai Lietuvos įmonių sukurti gaminiai ir sprendimai.

Viena iš „Inovacijų salos“ dalyvių, bendrovė „Vėjo projektai“, pristatys Lietuvoje sukurtą ir tobulinamą elektra varomą autobusą „Dancer“, kuriam pakanka mažesnių nei įprasta baterijų, o dėl unikalios technologijos jų įkrovimas užtrunka trumpiau nei 10 minučių.

„Vėjo projektų“ vadovo Alvydo Naujėko įsitikinimu, paroda „Balttechnika“ ir joje atsirasianti „Inovacijų sala“ – puiki erdvė užmegzti kontaktus, pristatyti kuriamą produktą ir akcentuoti inovacijų svarbą.

„Inovacijos – visuomenę tobulinanti jėga, todėl investicijoms į inovacijas nėra blogo laiko. Tuo labiau kad sukurtos inovacijos gali atliepti visuomenės poreikius net esant sunkiems laikams ar griežtėjant reguliaciniams reikalavimams. Mes kuriame inovacijas nuolat ir manome, kad tik tai leidžia sukurti konkurentus pranokstantį produktą bei išlaikyti technologinę lyderystę“, – sakė elektra varomą lietuvišką autobusą kuriančios bendrovės generalinis direktorius A. Naujėkas.

Tokiai nuomonei pritaria ir LINPRA vadovas D. Lasionis. Jo teigimu, šiuo metu inžinerinės pramonės sektorius susiduria su iššūkiais, kurie ateityje gali reikšmingai sumažinti sektoriaus konkurencingumą pasaulyje. Pagrindiniai jų: darbuotojų trūkumas, globalūs logistiniai sutrikimai, infliacija, žaliavų bei energetinių išteklių brangimas ir kitos geopolitinės aplinkybės. Vienas efektyviausių ir ilgalaikiškiausių būdų tai spręsti – procesų automatizacija, skaitmenizacija ir robotizacija.

„Lietuva turi puikią ir augimui pakankamą technologinę bazę. Daugelis pramonės sektorių vis aktyviau ima naudoti moderniausias technologijas, gali pasigirti lyderyste regiono ar net visos Europos mastu. Tradicinės inžinerinės pramonės įmonės ieško naujų sprendimų ir technologijų, kurios neleistų atsilikti ir didintų konkurencingumą. O technologiniai startuoliai ir paslaugų teikėjai geba rasti sprendimus įvairiems gamybos iššūkiams, tereikia juos atrasti ir pritaikyti“, – teigė LINPRA vadovas D. Lasionis.

Savo ruožtu LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė J. Beniulienė teigia, kad technologijų ir inžinerinės pramonės svarba Lietuvos ekonomikai sparčiai auga. Šis sektorius pritraukia vis daugiau investicijų, pagimdo vis daugiau startuolių ir inovacijų.

„Nepabijosiu pasakyti, kad inžinerinės pramonės sektorius yra vienas iš nedaugelio, padedančių Lietuvai formuoti atsparumą ekonominiams iššūkiams. Gebėdami kurti ir diegti technologines naujoves, pasitelkdami inovacijas, robotikos bei dirbtinio intelekto sprendimus, žengsime didesnio sąnaudų efektyvumo ir energijos taupymo sprendimų link. Jei sugebėsime sėkmingai auginti visą STEAM (gamtos ir socialinių, technologinių, inžinerinių ir menų bei matematikos) sektorių nuo moksleivių iki verslo, Lietuva taps itin konkurencinga tarptautiniu mastu“, – technologinių inovacijų svarbą pabrėžė viena iš parodos-konferencijos „Balttechnika 2022“ organizatorių.

Kviečiame spaudos atstovus registruotis ir aplankyti parodą! Registraciją vykdome iki spalio 16 d. Su savimi būtina turėti žurnalisto pažymėjimą.

Registruokitės ir kreipkitės kitais klausimais el. paštu rinkodara@litexpo.lt

 

Parodos metu žurnalistus kviesime apsistoti Spaudos centre. Daugiau informacijos jau netrukus.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.