MOKYKLA 2016

MOKYKLA 2016

 • 2016 lapkričio 25–26 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius, Lietuva.
 • 18500
 • 107

PARODA „MOKYKLA 2016“ – svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi ir gerąja patirtimi dalijasi švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Parodos lankytojai – mokyklų steigėjai, vadovai, mokytojai, mokiniai ir tėvai – kviečiami gyvai išbandyti naujausios įrangos ir mokymo priemonių teikiamas galimybes, patirti, atrasti ir, žinoma, išmokti.

Parodos renginių programą ir registraciją* į renginius rasite čia.

*Registracija vyksta į forumą „Gera mokykla“, kūrybines tiriamąsias veiklas Atradimų laboratorijose. Kiti parodos renginiai yra atviri visiems parodos lankytojams.

 

Šiais metais parodoje dalyvaus daugiau nei 100 švietimo įstaigų ir įmonių iš Lietuvos, Estijos, Norvegijos ir Vengrijos.

 

 

Parodos šūkis – MOKYKLA BE SIENŲ!

Parodos tema – GERA MOKYKLA. Parodoje kalbėsime apie iššūkius, su kuriais šiandien susiduria šiuolaikinė mokykla. Kaip ugdyti brandžias, atsakingas, nuolatinio tobulėjimo siekiančias ir ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes? Kaip mokyklą paversti gyvu organizmu, kuriame būtų patiriamas prasmingas, įkvepiantis, atradimų kupinas mokymasis ir vyktų geranoriškas bendradarbiavimas? Kaip tikslingai panaudoti nuolat gausėjančią intelektinės ir technologinės bazės pasiūlą mokykloms? Kodėl šiuolaikinė mokykla turi nuolat keistis ir „save išrasti“? Galų gale, kas yra gera mokykla ir kokia ji turėtų būti?

Parodoje daug dėmesio bus skirta šiems Geros mokyklos aspektams:

 • Asmenybės ūgtis
 • Polilogo kultūra ir partnerystė
 • Tyrinėjimas ir kūryba
 • Mokyklos identitetas ir įvairovė

 

4 parodų salėje įsikurs parodos ekspozicija ir Idėjų klasė, kurioje vyks parodos dalyvių organizuojami renginiai.

Šioje salėje interaktyviai ir gyvai bus demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, pristatomos alternatyvios ir tradicinės ugdymo(si) metodikos, naujausi projektai ir paslaugos švietimui.

3 parodų salėje lankytojų lauks aštuonios Atradimų laboratorijos, didžiausios pasaulyje dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda, Mokytojų kambarys ir Bibliotekų erdvė.

Atradimų laboratorijose mokiniai, mokytojai, mokyklų administracija ir tėvai įsitrauks į aktyvią praktinę ir kūrybinę veiklą, leisiančią atskleisti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos praktinio taikymo galimybių įvairovę; parodyti ryšį tarp šių mokslų. Veiks Menų, Mažųjų, Knygų, Robotikos, Gamtamokslinė, Sąvęs ir pasaulio pažinimo/ Įdomiosios inžinerijos, Morkų ir obuolių paslapčių/ Matematikos bei Gamtos ir meno laboratorijos. Atradimų laboratorijų tema – tyrinėjimas ir kūryba.

NAUJA PARODOJE – didžiausios pasaulyje dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda, supažindinanti su CERN veikla ir atliekamais mokslo eksperimentais. Parodoje bus demonstruojama interaktyvi instaliacija „Interactive LHC tunnel“, pristatanti didžiausią pasaulyje mokslo eksperimentą fizikos srityje. Lankytojai turės išskirtinę galimybę patys išbandyti protonų greitinimą ir didžiuliame ekrane matyti, kaip nuo protonams suteiktos energijos priklauso jų susidūrimo pasekmės. Kviesime pamiklinti kojas ir žaidžiant protonų futbolą.

Mokytojų kambaryje vyks neformalūs švietimo bendruomenės narių susitikimai, pokalbiai, dalijimasis idėjomis.

Pirmą kartą parodoje įsikūrusioje Bibliotekų erdvėje vyks susitikimai ir pokalbiai su knygų autoriais, kūrybinių programų mokiniams iniciatoriais, vaikų knygos meno specialistais, o gerosios patirties turinčios bibliotekos, taip pat  ir mokyklų, kalbės apie konkrečias skaitymo skatinimo programas. Taip pat čia rengiami profesinės bendruomenės susitikimai, aptariamos inovatyvios mokyklų ir viešųjų bibliotekų bendradarbiavimo iniciatyvos.

Kita Bibliotekų erdvėje rengiamo dialogo su lankytojais tema – akcija „Metų knygos rinkimai 2016“. Akciją ir jos renginius pristatys Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistai bei pokalbiams pakviesti „Metų knygos rinkimų 2016“ knygų autoriai.

Parodos programoje – daugiau nei 180 renginių ir užsiėmimų mokytojams ir mokiniams: forumas „Gera mokykla“, konferencijos, Lietuvos ir užsienio lektorių pranešimai, diskusijos, debatai, susitikimai, meistriškumo pamokos ir įvairūs interaktyvūs užsiėmimai.

 

Parodos atidarymas vyks lapkričio 25 d. 4 salėje, lankytojus ir svečius džiugins ansamblis JD BRass. 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.