MOKYKLA 2017

MOKYKLA 2017

 • 2017 lapkričio 24–25 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.
 • 17800
 • 104

7-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda

Tai svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi mokyklų steigėjai, švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomi ugdymo(si) metodai, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai ir sėkmės istorijos.

Parodoje vyks daugiau kaip 150 edukacinių renginių ir užsiėmimų. Parodos renginių programa lapkričio 24 d. (PDF formatu)lapkričio 25 d. (PDF formatu).

Daugiau apie parodos renginius čia.

Parodoje prisistatys daugiau kaip 100 įmonių ir švietimo įstaigų.

Parodos šūkis – MOKYKLA BE SIENŲ!

 

Pagrindiniai šių metų parodos akcentai

Parodoje MOKYKLA 2017 bus tęsiama Geros Mokyklos tema, skatinanti pagalvoti apie savo mokyklą, padrąsinanti ir įkvepianti pažvelgti į mokyklą naujai.

Gera Mokykla pirmiausiai prasideda nuo bendruomenės, kuri peržengia įprastinės mokyklos bendruomenės ribas, kurioje gimsta netikėčiausios idėjos ir kurios nariams yra priimtini besikeičiantys vaikų gyvenimo „trendai“. Todėl šių metų parodoje bus akcentuojamas šiuolaikiškas mokymas(is), bus ieškoma atsakymų į esminius ugdymo klausimus:

 • Ko iš tikrųjų mokome ir kaip turėtume mokyti dabartinius vaikus?
 • Kaip mokytojui suprasti savo mokinį ir jį mokyti? Dažniau panaudoti išmaniuosius įrenginius klasėje, o gal dažniau su vaikais mokytis netradicinėse aplinkose už mokyklos ribų?
 • Kokias mokymo(si) priemones gali naudoti mokytojas bendraudamas su virtualioje realybėje „gyvenančiais“ mokinias?
 • Kaip įvertinti mokinio pažangą ir pasiekimus?

 

 

Šiais metais parodoje:

 

 • Interaktyvi ir įtraukianti parodos dalyvių ekspozicija. Dalyvių e-katalogas čia;
 • Mokyklų vadovus, steigėjus (savivaldybių atstovus), mokytojus ir švietimo politikus suburs pagrindinis parodos renginys – „Nekonferencija švietimo tema“.
 • Atradimų laboratorijų erdvė, pristatanti kūrybines tiriamąsias veiklas. Šiemet veiks 8 Atradimų laboratorijos: AHHAA  laboratorija. Prieskonių laboratorija / Žiogelio laboratorija. Matomo ir nematomo laboratorija / Katino Molio laboratorija. Gyvenimo visuomenėje laboratorija / Išmaniųjų namų laboratorija. Žemynos laboratorija. Mažųjų laboratorija. Gamtamokslinių tyrimų laboratorija. Žurnalistikos laboratorija / Menų ir architektūros laboratorija;
 • ŠMM Žalieji sėdmaišiai, 3 parodų salėje, kvies pabendrauti su žinomais žmonėmis, tarp jų ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Visi pašnekovai
 • Išskirtinė galimybė pamatyti vienintelio Lietuvoje rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ spektaklį „Keturi metų laikai“. Tai rankų šešėlių spektaklis skirtas visiems nuo 3 iki 103 metų;
 • Mokslo šou ir kiti pasirodymai parodos renginių scenoje;
 • Atrakcionai.lt pristatoma aktyvių pramogų zona „Jokių kliūčių”. Moksleivių, jų tėvelių, mokytojų ir net direktorių laukia klastingasis, iš kojų verčiantis pripučiamas „Eliminatorius“, daug gerų emocijų sukeliantis „Bėgtraukis“ ir kitos puikios užduotys. Čia ras, ką veikti net ir tie, kurie nemėgsta tradicinių kūno kultūros pamokų;
 • Mokytojų kambarys – neformali susitikimų vieta mokytojams ir ne tik.
 • Pirmą kartą parodoje veiks savivaldybių ir mokyklų bei atvirų diskusijų erdvės – penktadienį stenduose ir trumpuose pranešimuose savivaldybės ir mokyklos pristatys unikalias Geros mokyklos pokyčių patirtis, o šeštadienį lankytojus kviesime dalyvauti moderuojamose diskusijose aktualiais mokyklos gyvenimo klausimais.

 

Konkurso MANO GERA MOKYKLA dalyvių video. Trys komandos, surinkusios daugiausiai komisijos ir internautų balsų, bus apdovanotos parodoje „Mokykla 2017“! Konkurso rėmėjų prizai: edukaciniai žaidimai, knygos, apsilankymai nuotykių parkuose, piešimo rinkiniai, dovanų čekiai, šakočiai!  Apdovanojimų ceremonija vyks Renginių scenoje 3 salės fojė, lapkričio 24 d. 16 val.

 

 

Paroda MOKYKLA vyks kartu su paroda VAIKŲ ŠALIS.

Mokslo šou, šešėlių teatras, aktyvios pramogos ir kitos įdomybės parodoje!
Renginiai ir užsiėmimai parodos dalyvių stenduose (4 parodų salė)
Tik parodos lankytojams taikoma 30% nuolaida traukinio bilietui!
Interaktyvios parodos dalyvių naujienos (4 parodų salė)
Atradimų laboratorijos (3 parodų salė)
Atgal

Mokslo šou, šešėlių teatras, aktyvios pramogos ir kitos įdomybės parodoje!

Parodoje vyks daugiau kaip 150 edukacinių renginių ir užsiėmimų. Lankytojų lauks daugybė įdomių naujienų, tarp jų ir mokslo šou, šešėlių teatras, aktyvios pramogos, makiažo konsultacijos.

Mokslo šou ,,Aha, Fizika” (Renginių scena, 3 salės fojė)

Estijos Mokslo centras AHHAA pristato daugialypį fizikos pasaulį. Šou bus kupinas įdomių eksperimentų, kuriais išbandomi fizikos dėsniai, susiję su elektra, optika, garsu ir judesiu. Kodėl nusivilkus vilnonį megztinį, mūsų plaukai pasišiaušia? Kiek galios turi šviesa ir iš ko ji padaryta? Kaip mes galime sukurti garsą metaliniame vamzdyje be savo balso? Užvedantis 30 minučių pasirodymas, be abejonės, atsakys į šiuos ir daugelį kitų fizikos klausimų.

Mokslo šou vyks lapkričio 24 d. 12.00–12.45 val., 15.00–15.45 val. ir lapkričio 25 d. 11.00–11.45 val., 14.00–14.45 val.

Paskaitos ir konsultacijos apie makiažą mokykloje (Renginių scena, 3 salės fojė)

Makiažas mokykloje pagal „Grimo akademija” 

Ar reikia bijoti makiažo mokykloje? Leisti ar drausti?

„Grimo akademija” formuoja teisingą požiūrį į dekoratyvinės kosmetikos naudojimą mokykloje. Renginio metu pristatysime tinkamos mokyklos etikai makiažo rūšis, veido odos priežiūros pradžiamokslį, pademonstruosime mokytojos ir moksleivės makiažą.

Paskaita vyks lapkričio 24 d. 14.00–14.45 val. ir lapkričio 25 d. 10.00–10.45 val. ir 13.00–13.45 val.

Šalia scenos bus sukurta erdvė, kurioje norinčioms merginoms bus atliekami makiažai, teikiamos konsultacijos mokyklinio makiažo tema moksleivėms, konsultacijos mokytojoms, koks makiažas, koks įvaizdis gali palengvinti bendravimą ir kaip mes kartais neteisingais makiažo „kodais” galime sugadinti bendravimą. Bus organizuojama loterija, kurioje mokiniai ir mokytojai galės laimėti „Grimo akademijos” įsteigtus prizus.

Parodos lankytojai turės unikalią galimybę susipažinti su vieninteliu Lietuvoje Rankų šešėlių teatru „Budrugana Lietuva”.

Lapkričio 24, 25 d. „Budrugana Lietuva” kvies į užsiėmimus 3 parodų salėje.

Teatro trupės paslaptingoje palapinėje, parodos metu vyks šešėlinės kūrybinės laboratorijos, kurių metu, visi vaikai ir ne vaikai, kartu su aktoriais, išlavins savo rankas, išmoks įdomiausių šešėlinių personažų, bei praturtins savo fantaziją , kurdami naujas dar niekada neatrastas figūras. Čia galėsite iš pirmų lūpų išgirsti, tikras istorijas, apie „Budrugana Lietuva“ teatro susikūrimą, mokslus Gruzijoje, bei esąmas ir būsimas teatro veiklas! Žadame, ne tik daug naujų įspūdžių, bet ir įvairiausių konkursų ir laimėjimų.

Lapkričio 25 d. 10.30-11.15 val. konferencijų salėje 5.1 bus rodomas spektaklis „Keturi metų laikai”. Daugiau apie spektaklį

Aktyvių pramogų zona „Jokių kliūčių” (4 parodų salė) 

Smalsūs, drąsūs, aktyvūs ir imlūs naujovėms – tokie yra šių dienų moksleiviai. Jie drąsiai svajoja ir eksperimentuoja. Atrakcionai.lt kviečia užsukti į erdvę, kurioje bus įrengtos „Jokių kliūčių” pramogos. Moksleivių, jų tėvelių, mokytojų ir net direktorių laukia klastingasis, iš kojų verčiantis pripučiamas „Eliminatorius” ir daug gerų emocijų sukeliantis „Bėgtraukis”. Mėgstantys ramesnes pramogas galės pasukti galvas ir pabandyti sudėti medines dėliones. „Jokių kliūčių” erdvėje nėra kada nuobodžiauti. Į smagias veiklas įsitraukia kiekvienas – ir mažas, ir didelis. Čia bus ką veikti net ir tiems, kurie nemėgsta tradicinių kūno kultūros pamokų. Atrakcionai.lt erdvėje kviečiame judėti kitaip: su gera nuotaika ir šypsenomis!

Aktyvias pramogas pristato Atrakcionai.lt

Atgal

Renginiai ir užsiėmimai parodos dalyvių stenduose (4 parodų salė)

Pagrindinėje parodos ekspozicijoje (4 parodų salė) parodos lankytojų lauks daugiau kaip 60 įmonių ir organizacijų pristatančių savo naujienas. DALYVIŲ E-KATALOGAS

 

 

„CURIOCITY” EDUKACINIO PRAMOGŲ CENTRO stende nr. 4.24 A

Parodoje pirmą kartą prisistatys Didžiausias Baltijos šalyse, net 1500 kv. m ploto, vaikų edukacinis pramogų centras CURIOCITY – unikali erdvė kokybiškam šeimų laisvalaikiui, kur nuostaba apims ne tik vaikus, bet ir jų tėvus!

Pagal koncepciją „žaidžiu – žinau“ sukurtas naujos kartos edukacinis pramogų centras CURIOCITY yra skirtas vaikams nuo 1 iki 13 metų. Daugiafunkcinio miesto įspūdį kuriančioje erdvėje integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos bei aktyvios pramogos, sudarytos sąlygos vaikams imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis.

Edukacinis pramogų centras gali tapti ir pamokų dalimi. Atraskite mokslo džiaugsmą žaisdami ir tyrinėdami! Pažintinės edukacinės programos darželių ir mokyklų grupėms organizuojamos darbo dienomis iki 16 val.

Dalis patyrimų kupino miesto smalsiems vaikams persikels į parodą MOKYKLA 2017! CURIOCITY kviečia Jus atvykti ir kartu pažaisti išmokti, pajausti! Papasakosime apie eksperimentus smalsumo laboratorijoje, šedevrus kulinarinėje studijoje, miesto herojų darbą, detektyvų iššūkius, spalvų derinimą, garsų galią ir daugybę kitų edukacinių pramogų. Lauksime Jūsų, iki susitikimo!

EMA stende nr. 4.12

Parodos MOKYKLA 2017 metu užsukite į EMA stendą ir išbandykite savo jėgas smagiame žaidime „EMA prieš popierines pratybas“! Kiekvieno parodos dalyvio, išbandžiusio savo jėgas EMA žaidime, lauks prizai ir staigmenos, kvapni kava, įkvepiantys pokalbiai su mokytojais bei galimybė laimėti EMA arba Egzaminatorius.lt pasirinkto dalyko licencijas visai klasei!

Daugiau informacijos čia: https://goo.gl/uBVbeS

LEIDYKLOS „ŠVIESA“ stende nr. 4.35

Leidykla „Šviesa“ kurdama šiuolaikišką edukacinį turinį, siekia, kad vaikai norėtų ekperimentuoti, tyrinėti,  pažinti kartais ne tokius jau sausus skaičius, kalbas, literatūros bei meno kūrinius ir visa, kas jiems įdomu. Kasdien patirdami atradimo džiaugsmą, jie lengviau atras ir tai, kokiais žmonėmis nori tapti.

Leidykla „Šviesa“ parodos metu kviečia į susitikimą su vadovėlių ir skaitmeninių užduočių autoriais. Atėję į „Šviesos“ ir EDUKOS stendą galėsite ne tik užduoti jums rūpimus klausimus, pasidalinti idėjomis, padiskutuoti, bet ir įsigyti leidinių mugės kainomis. Jūsų lauks puikiai nusiteikusi komanda, kuri paruošė ne vieną staigmeną.

LIETUVOS MUZIEJŲ ASOCIACIJOS stende nr. 4.30

Šiais metais Lietuvos muziejų asociacijos stende savo veiklą pristatys net 21 muziejus. Muziejų sąrašas

Renginių stende programa

LIETUVOS NACIONALINĖS MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOS stende nr. 4.07

Prieš metus pradėjusi nuo nulio, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šiandien jau džiaugiasi sėkminga moksleiviams skirtų dirbtuvių PATS SAU (Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok) veikla. Iš pradžių turėjome tik įrankių, tačiau ilgainiui dirbtuvės lentynas ir palanges užpildė rėmėjų dovanotos ir darbuotojų bei lankytojų suneštos gamybinės medžiagos, nebereikalingi elektros prietaisai ir kiti daiktai, labai praverčiantys įgyvendinant netikėčiausias idėjas. Moksleivius įkvepia kūrybinis procesas, o aplinkos sergėtojus džiugina antrinis žaliavų panaudojimas.

Veiklų stende programa

ŠIUOLAIKINĖS MOKYMOSI APLINKOS stende nr. 4.11

„Šiuolaikinės mokymosi aplinkos“ stende atsidursite klasėje, pilnai aprūpintoje šiuolaikinėmis technologijomis ir pažangiomis mokymo(si) priemonėmis. Taip pat kviečiame į pranešimus ir pristatymus, kuriuose mokytojai-praktikai pristatys šiuolaikinių mokymo(si) priemonių galimybes pradinio ir bendrojo ugdymo mokymo(si) procese bei atsakys į Jums rūpimus klausimus.

Programą ir registraciją į pranešimus rasite čia: https://goo.gl/uBVbeS

Atgal

Tik parodos lankytojams taikoma 30% nuolaida traukinio bilietui!

Lapkričio 24-25 dienomis pateikus parodos bilietą traukinio bilietui įsigyti, taikoma 30% nuolaida. Nuolaida galioja vyksiantiems į Vilnių ir iš Vilniaus vietinio susisiekimo maršrutais. Nuolaidos nesumuojamos. Nuolaida galioja su lengvatomis pagal patvirtintą sąrašą.

Akcijos partneris AB „Lietuvos geležinkeliai”

Taipogi, jūsų patogumui, parodos metu greitasis miesto autobusas 2G nuo Geležinkelio stoties veš iki pat LITEXPO. Išlipti „Parodų rūmai“ stotelėje.

Atgal

Interaktyvios parodos dalyvių naujienos (4 parodų salė)

Pagrindinėje parodos ekspozicijoje (4 parodų salė) parodos lankytojų lauks daugiau kaip 60 įmonių ir organizacijų pristatančių savo naujienas. DALYVIŲ E-KATALOGAS

 

 

 

 

INTERAKTYVIOS NAUJIENOS

 

BINARUS, UAB stende nr. 4.36 pristatomi produktai:

Interaktyvus priedėlis eBeam edge+, kuris bet kurį kietą lygų paviršių padaro interaktyviu.

Išmanusis markeris Smartmarker – padarykite savo užrašus baltoje/ magnetinėje lentoje į išsaugomus ir vėliau redaguojamus dokumentus. Pakvieskite kolegas esančius kitame mieste prisijungti prie Jūsų ir dirbti vienoje lentoje, prie vieno dokumento.

Interaktyvios grindys MagicBox –  labiausiai vaikams patinka žaisti. Nevaržykime jų, leiskime mokytis per žaidimą. MagicBox – puikiai tinka visiems ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, dėl lengvo valdymo, mobilumo ir didelio skaičiaus mokymo programų, kurios gali būti demonstruojamos tiek ant grindų, tiek ant sienos.

3D klasė – Įženkite į Gaia 3D pasaulį. Vizualusis mokymasis atlieka svarbų vaidmenį mokymo ir mokymosi procese. Gaia 3D yra naujos kartos 3D sprendimas, leidžiantis jums ieškoti naujų galimybių. Gaia 3D padeda mokytojams mokyti sudėtingus apibrėžimus ir sąvokas paprastai, tuo pačiu įtraukiant mokinius ir įvedant pamokų turinį į 3D erdvę. 3D mokymosi patirtis suteikia mokiniams virtualią aplinką, leidžiančią jiems vaikščioti senovinės Romos gatvėje, aplankyti išorinę visatos erdvę arba judėti per širdies plakimo ertmes.

Sanako kalbų laboratorija, Prestigio įranga lengvesniam mokymui(si), Klasės valdymo programinė įranga

BIZNIO MAŠINŲ KOMPANIJA, UAB stende nr. 4.25 pristatomos naujienos:

EDBOT edukacinis robotas-humanoidas, kuris supranta visas pagrindines programavimo kalbas, nuo jaunesniems vaikams skirto Sctrach iki Java, C++ ir kitų, taigi įtraukti vaikus į mokymo(-si) procesą yra daug paprasčiau. Parodoje robotas ne tik kalbėsis su lankytojais, tačiau ir šoks, darys atsispaudimus, žais futbolą ir t.t.

Multisensorinių priemonių kambarys, kuriame pedagogai galės susipažinti su interaktyviomis edukacinėmis grindimis, šviesos terapijos priemonėmis, multisensoriniais burbulų vamzdžiais, bei kitomis priemonėmis, skirtomis padidinti vaikų susidomėjimą. Visiškoje tamsoje įrengtas kambarys sudomins visus jame apsilankiusus.

Multisensoriniai kambariai – įvairių pojūčių stimuliacija, siekiant atsipalaiduoti ir nuraminti, ir tuo pačiu skatinti vaikus atkreipti dėmesį į aplinką, siekti padidinti susidomėjimą, motyvuoti ir skatinti tyrinėjimą.

INSERIA, UAB stende nr. 4.15 pristatomi interaktyvūs sprendimai mokymo procesui praturtinti.

Taip pat stendo svečiams bus pristatomas automatizuoto skaitmeninio skambučio sprendimą bei galimybę mokykloje įdiegti informacinius ekranus.

LANTELIS, UAB stende nr. 4.05 pristatoma naujiena:

Interaktyvūs kubai iMO – unikalus, inovatyvus sprendimas. Jo pagalba judesys yra apjungiamas su kasdieniniu mokymųsi. Triguba šio sprendimo funkciją leis plačiai taikyti interaktyvius kubus darželyje, mokykloje, bibliotekoje ar muziejuje.

Pirma: šiuos kubus galima naudoti vietoj kėdžių. Jie yra lengvi, todėl akmirksniu galite transformuoti savo erdvę, susėsti taip kaip patogu ar taip, kaip reikalauja formuojama užduotis. Taip pat, šiek kubai puikiai tinka laisvalaikio erdvėms.

Antra: Kartu sui MO kubais pateikiama metodinė mokymų knyga, leis šiuos kubus panaudoti mokymosi procese. Mokykitės matematikos, kalbų, istorijos judėdami. Mokslo įrodyta, kad judėjimas padeda lengviau įsisavinti žinias ir, žinoma, tai yra sveika, o be to, tai labia labai smagu!

Trečia: Šie interaktyvūs kubai gali būti sujungti su kompiuteriu. Atsakinėkite į klausimus, spręskite uždavinius naudodami iMO.

STEM, PROGRAMAVIMAS ir ROBOTIKA

 

CODE ACADEMY KIDS stendo nr. 4.48

CodeAcademy Kids priartina 7-18 metų moksleivius prie kompiuterinių technologijų ir programavimo per kūrybiškumą, logiką, atidumą ir komandinį darbą. Kompiuterinių žaidimų, internetinių svetainių, virtualios realybės žaidimų kūrimas ir dar daugiau tik CodeAcademy Kids programavimo akademijoje. Programuok savo ateitį!

INŽINERIJOS MOKYKLA, VšĮ stendo nr. 4.14

Inžinerijos mokykla – neformalaus ugdymo mokykla, skatinanti moksleivius gilinti žinias STEM mokslų srityje. Būrelius lanko moksleiviai nuo 4 iki 19 metų. Užsiėmimai organizuojami siekiant tęstinumo, kad moksleiviai nuosekliai gilintų žinias elektronikos, programavimo ir kitose STEM srityse.

ŠVIETIMO TINKLAS, VšĮ stende nr. 4.13 bus pristatoma specialiai mokykloms sukurta inovatyvi priemonė ir metodika VEX IQ komplektai, kurie padeda integruoti gamtos ir tiksliuosius mokslus bei informacines technologijas. VEX IQ komplekto (gamintojas JAV kompanija Innovation First International) taikymas ugdyme vienija visas keturias STEM sritis: gamtos mokslus, informacines technologijas, inžineriją ir matematiką. Skirtas plačiai vaikų amžiaus grupei nuo 8 metų iki 15 metų.

Informacija pildoma

Atgal

Atradimų laboratorijos (3 parodų salė)

3 salėje veiks Atradimų laboratorijų erdvė, pristatanti kūrybines tiriamąsias veiklas. Šioje erdvėje veiks net 8 Atradimų laboratorijos:

 • AHHAA laboratorija
 • Prieskonių laboratorija/ Žiogelio laboratorija
 • Matomo ir nematomo laboratorija/ Katino Molio laboratorija
 • Gyvenimo visuomenėje laboratorija/ Išmaniųjų namų laboratorija
 • Žemynos laboratorija
 • Mažųjų laboratorija
 • Gamtamokslinių tyrimų laboratorija
 • Žurnalistikos laboratorija/ Menų ir architektūros laboratorija

Šiais metais pirmą kartą Atradimų laboratorijose bus pristatomos veiklos, skirtos ne tik moksleiviams ir mokytojams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Bendra parodos renginių programa ir registracija į užsiėmimus Atradimų laboratorijose.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.