VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2019

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2019

  • 2019 vasario 21–24 d.
  • Darbo laikas
  • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.
  • 17200 m2
  • 68430
  • 360

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiko užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. 

Šiemet mugė keturioms dienoms tikrai tapo švente: visuotiniu traukos tašku, ne tik diktuojančių literatūrines madas, bet ir kviečiančiu susitikti, bendrauti, klausytis ir išgirsti.

Lankytojams pasiūlyta beveik 550 įvairių žanrų, formų ir temų renginių, pasikeitė kai kurių jau žinomų renginių formatas, taip pat išbandytos ir kelios naujienos: literatūrinės dvikovos „Šortai” ir mugės 20-mečiui skirtas renginys „Naktis mugėje”.

Muzikos salė kvietė į visiems skoniams subalansuotą pokalbių ir koncertų programą.

Mugės skaičiai: 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių, 546 kultūriniai renginiai, 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 54 užsienio svečiai iš 21 pasaulio šalies, 5 ekspozicinės salės, 18 renginių erdvių, ir net 68.430 lankytojų.

Susitikime kitais metais, vasario 20-23 dienomis! 21- oji Vilniaus knygų mugė Jūsų lauks su Jono Meko išsakyta mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

 

Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė

Vaikų literatūros salė. Šioje salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Jaunieji skaitytojai čia turi savo erdvę, kurioje gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.

Knygų šalies kūrybinė studija. Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

Forumas. Kiekvienais metais čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės. Diskusijų klubas – tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos.

Naujo formato renginių ciklas ŠORTAI – tai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleis aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

LRT salė (5.1). ir LRT taškas. Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – erdvės, iš kurių  LRT transliuoja populiariausius mugės renginius, o  LRT taške nuolat dirba televizijos, radijo ir interneto portalo žurnalistai.

Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau penkerius metus organizuojama asociacijos AGATA  ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Bibliotekų erdvėLietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė jaunimui.

Bukinistų pasažas. Kitokia mugės erdvė, įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.