2021 10 12

Inovacijos ir dėmesys burnos sveikatai

Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi, sako lietuvių liaudies patarlė. Todėl savo srities profesionalai žinias gilina ne tik studijų metu mokslo įstaigose, bet ir po jų, net ir ne vienerius metus sėkmingai vykdydami praktiką. Ne išimtis – odontologijos ir burnos priežiūros specialistai, kurie galės gilinti savo žinias  vienoje didžiausių Baltijos šalyse tarptautinėje parodoje-konferencijoje „Baltic days of dentistry 2021“.

Spalio 22-23 dienomis parodų centre „Litexpo“ vyksiančio renginio pagrindinis dėmesys bus skiriamas odontologijai ir su ja susijusioms naujovėms, inovacijoms bei aktualijoms. Čia susitiks žinomiausi odontologijos specialistai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių, tarptautinių asociacijų vadovai, odontologijos prekinių ženklų atstovai ir paslaugų tiekėjai. Tai – puiki galimybė pristatyti ir tuo pačiu susipažinti su naujomis tendencijomis, dalintis gerąja patirtimi bei gilinti profesines žinias ir kompetencijas.

Spalio pabaigoje planuojamas renginys vyks gyvai. Tiesa, dėl Lietuvoje siautėjančios koronaviruso pandemijos, dalyvių ir lankytojų bus prašoma laikytis saugumo reikalavimų: atvykti tik su Galimybių pasu, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, prieš atvykstant į renginį įvertinti savo sveikatos būklę ir savijautą.

„Saugumas mums – pirmoje vietoje. Renginyje sulaukiame svečių iš įvairių Lietuvos ir kitų šalių miestų. Mes siekiame, kad dalyviai ne tik išgirstų apie juos dominančias inovacijas ir naujienas, bet ir iš renginio išvyktų geros savijautos“, – sako renginio sako parodos organizatoriaus „Litexpo“ parodų skyriaus projektų vadovė Saulė Jančiauskė.

Svarbiausiu parodos renginiu taps tarptautinė mokslinė konferencija „Baltijos šalių odontologų dienos 2021“. Odontologų rūmų organizuojama konferencija šiemet išsiplėtė: joje paskaitas skaitys lektoriai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ispanijos, o pranešimai apie implantologiją bus skirti visai odontologo komandai.

„Manau, kad tai bus labai įdomu ir vertinga konferencijos dalyviams. Bus apžvelgtas burnos higienisto požiūris į dantų implantus, paruošimas implantacijai ir implanto įsukimas skirtingais būdais. Taip pat kalbėsime apie minkštųjų audinių manipuliacijas, kurios reikalingos sukant implantą arba pagerinant audinių būklę prieš ir po implantacijos.

Nemažai dėmesio bus skirta kaulo priauginimo procedūroms, taip pat gydytojo odontologo bei dantų techniko požiūriui į protezavimą“, – sako mokslinę programą parengęs prof. dr. Tomas Linkevičius.

Tiek mokslinėje konferencijoje, tiek parodoje didelis dėmesys bus skirtas burnos sveikatai ir jos higienai. Burnos sveikata – opi problema Lietuvoje jau ne vienerius metus. Ypač didelis burnos sveikatos problemų paplitimas fiksuojamas vaikų tarpe.

„Deja, bet gera burnos sveikata Lietuvoje pasigirti dar negalime. Visose amžiaus grupėse, pradedant vaikų pieniniu sąkandžiu ir baigiant vyresnio amžiaus pacientais, nešiojančiais dantų protezus, burnos sveikatos būklė yra nepatenkinama, ypatingai rajonuose.

Nepakankamai dėmesio yra skiriama individualiai burnos higienai, žmonėms trūksta žinių pasirenkant burnos higienos priemones, dažnas dar nežino, kaip tinkamai jas pritaikyti. Dažniausiai apsiribojama tik dantų šepetėliu ir dantų pasta. Svarbu, kad žmonės suprastų burnos sveikatos svarbą. Gera individuali burnos higiena apsaugo nuo dantų ėduonies ir dantenų ligų, kurios turi didelės įtakos bendrai žmogaus sveikatai.

Pacientams svarbu akcentuoti individualios burnos higienos svarbą, jie turi būti supažindinti su burnos ertmės būkle. Burnos higienistas, atlikęs visapusišką paciento vertinimą, pacientui turi sudaryti individualų burnos higienos planą, panašiai kaip dietologas sudaro mitybos planą, ir ne tik parinkti priemones, bet ir pravesti instruktažą apie taisyklingą jų pritaikymą. Apie tai kalbėsime ir konferencijos metu“, – sako burnos higienistė Rita Juchnevičienė.

Ji pabrėžia, kad burnos priežiūroms specialistams bus aktualūs ne tik moksliniai pranešimai, bet ir parodoje pristatomos naujienos.

„Lankydamiesi parodoje burnos higienistai turės puikią progą susipažinti ne tik su naujovėmis, skirtomis profesionaliai burnos higienai, bet  galės pamatyti ir naujausias priemones, skirtas individualiai burnos higienai, o tai smarkiai praplečia pasirinkimą konsultuojant pacientus. Tai puiki proga pasisemti žinių, atsinaujinti, pabendrauti su kolegomis“, – sako specialistė.

Dvi dienas truksianti tarptautinė paroda-konferencija „Baltic days of dentistry 2021“ prasidės spalio 22-ąją. Sužinoti daugiau apie tai galite ČIA.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.